• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Ekologia i Ochrona Zdrowia

    Wyroby Lakiernicze

    Ekonomia lakierowania

    ponad rok temu  17.06.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Zmiany klimatyczne pozostają wyzwaniem dla wszystkich, ale szczególnie duża odpowiedzialność jest po stronie biznesu. Jedną z firm, która od lat świadomie podchodzi do zrównoważonego rozwoju z myślą o ochronie środowiska, jest AkzoNobel, producent farb i specjalistycznych powłok. Jak koncern realizuje swoje cele, które ogłosił w ramach strategii People. Planet. Paint.?

    Zrównoważone podejście jest jednym z podstawowych czynników przekładających się na sukces AkzoNobel w branży. Wyraźnie widać to w przyjętej przez firmę strategii People. Planet. Paint., która skupiona jest na minimalizowaniu negatywnego wpływu biznesu na środowisko. Producent konsekwentnie dąży do zmniejszenia zużycia energii, emisji dwutlenku węgla, LZO i odpadów, przy jednoczesnym zwiększaniu wykorzystania energii i materiałów odnawialnych.

    Firma w swoich działaniach kieruje się Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ (ang. Sustainable Development Goals – SDGs) i podkreśla ich znaczenie dla wszystkich odpowiedzialnych przedsiębiorstw. – Ta międzynarodowa agenda jest kluczowym czynnikiem napędzającym innowacje, a także rozwój biznesu w określonym kierunku. Wyznaczone przez ONZ cele stały się ponadnarodową inspiracją i motywują do tego, aby zrównoważony rozwój pozostawał w centrum myślenia o przyszłości Ziemi. Chcemy, aby prowadzone przez nas działania w ramach jednego z filarów naszej strategii, czyli Planet. stanowiły realny wkład w realizację tego wyzwania

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    – mówi Katarzyna Kowalczyk, Communications Manager AkzoNobel.

    Ograniczenie emisji i zużycia energii

    W ramach działań na rzecz klimatu AkzoNobel planuje do 2030 roku zredukować o połowę emisję własną CO2. Chce to osiągnąć, obniżając zużycie energii o 30% i przechodząc na odnawialne jej źródła. Już teraz koncern w 34 swoich lokalizacjach (w 11 krajach) bazuje całkowicie na odnawialnych źródłach energii, a w 17 zakładach posiada instalacje fofowoltaiczne. Stara się również zmniejszać ilość węgla zawartego w produktach poprzez ograniczenie stosowania LZO na rzecz rozwiązań na bazie m.in. wody.

    Przedsiębiorstwo stale pracuje też nad rozwiązaniami, które mają podnieść efektywność energetyczną procesów produkcyjnych klientów i ich produktów końcowych, a tym samym pomogą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. –

    Dobrym przykładem są nasze innowacyjne powłoki, do utwardzenia którym wystarczą niskie temperatury, jak farby low bake oraz te utwardzane promieniami UV – wymienia Katarzyna Kowalczyk. – Nasze specjalistyczne technologie wykorzystywane w produktach mogą nadawać również pomalowanym powierzchniom właściwości, które przyczyniają się m.in. do ograniczenia zużycia paliwa (ochrona przeciwporostowa) czy energii (odbijanie promieniowania słonecznego chroniące przed przegrzewaniem się metalowych powierzchni i budynków, czyli redukcja tzw. wysp ciepła). Nie ustajemy jednak w poszukiwaniach nowatorskich i zrównoważonych rozwiązań.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...