Centrum zaopatrywania w proszek. Wybierz sobie kolor proszku, a karton zostanie Ci dostarczony automatycznie.
Pozwala na natychmiastowy wybór potrzebnego koloru. Zapewnia bardzo szybkie zmiany kolorów w mniej niż 20 sekund, zapewnia to więcej zmian kolorów podczas czasu produkcji, większą przepustowość i produkcję "just-in-time", czyli zero koniecznych zwykle zapasów. Gwarantuje także ogromny wzrost elastyczności eksploatacji systemu. Color-On-Demand® wspiera efektywne zarządzanie produkcją i minimalizuje pracę w toku, dynamicznie dostosowując się i adaptując do wymagań zróżnicowanych produkcji.
Dodatkowo zaznaczyć trzeba ogromną prostotę sterowania i interfejsu operatora. Zapewnia to duży ekran dotykowy z kolorowym wyświetlaczem z konfigurowalnymi przyciskami, które mogą być ustawione rozmiarem oraz kolorem dla lepszej identyfikacji. Wybierając odpowiedni przycisk (w odpowiednim kolorze), operator zmienia kolor całego systemu. Wszystko w ciągu mniej niż 20 sekund. System jest odpowiedzią na zadanie: "Maluj tylko to, co potrzebujesz", czyli wykonaj, polakieruj, wyślij! HDLV® Color-On-Demand® zapewnia uzyskanie korzyści ekonomicznych każdemu producentowi, który może zwiększyć asortyment produktów w niestandardowych lub indywidualnie zamawianych kolorach, w małych partiach, bez konieczności ponoszenia kosztów przerw produkcyjnych na typowe zmiany kolorów oraz kosztów magazynowych.
Kabina obsługiwana w 100 proc. przez dwa roboty. Na każdym robocie zainstalowane są dwa dedykowane pistolety Prodigy HDLV.
Parametry linii
Maksymalne wymiary detali, jakie można poddawać obróbce to: długość 6000 mm, szerokość 400 mm, wysokość 2500 mm, maksymalny ciężar na trawersie 200 kg. Linia może pracować z wydajnością od 16 do 90 trawers na godz. Tak duża tolerancja wynika z tego, że strefa przygotowania powierzchni składa się z trzech linii przelotowych i jednej linii komorowo-taktowej. Na linii komorowej można poddawać obróbce do 16 załadowanych elementami trawers na godzinę, a na przelotowych do 90 trawers.
Dotykowy interfejs informacyjny i sterowania systemem zasilania proszkiem.
Na liniach przelotowych można, w zależności od potrzeb, ustawiać różne prędkości, a za tym idzie, odpowiednio czasowe działanie chemiczne na poszczególnych strefach obróbki chemicznej. Innymi słowy uniwersalność przygotowania powierzchni pozwala na modyfikacje zakresów działań przygotowania powierzchni, w zależności od zróżnicowanych wymagań klientów. Sekcję procedury obróbki powierzchni uzupełnia automatyczne oczyszczanie ścieków, wraz ze stacją przygotowania świeżej wody.
Suszarka, jak i piec do polimeryzacji posiadają również przejazdy wielotorowe tak, aby odpowiednio dopasować czas suszenia, jak i wypalania proszku (w zależności od rodzaju farby, grubości detali). Wszystko również w zależności od potrzeb i wymagań odbiorców oraz założeń technologicznych. Całość spina ponad 4-kilometrowy system przenośnika Power&Free, na którym znajduje się ponad 300 trawers. Ze względu na duże wysokości i zróżnicowany ciężar produktów, w obszarach załadunku i rozładunku zastosowano system wind automatycznych.
Rafał Klamka
Nordson Polska Sp. z o.o.
Sławomir Sołtyński
Rippert Anlagentechnik
Komentarze (0)