• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 1(81)/2013

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    Wyroby Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.01.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

    Strona 2 z 4


    Polimoczniki

    Są to produkty chemoutwardzalne, które w wyniku reakcji ciekłych składników A i B tworzą lity materiał. Technologia ta bazuje na poliizocyjanianach (składnik A - ISO) i poliaminach (składnik B - POLY) - żywicach charakteryzujących się dużą reaktywnością i wykazujących po utwardzeniu znakomite właściwości fizykochemiczne. Systemy polimocznikowe charakteryzują się bardzo szybkimi czasami utwardzania, od kilku sekund do kilku minut i niewielką wrażliwością na warunki zewnętrzne (temperatura i wilgotność). W odróżnieniu od powszechnie stosowanych w przemyśle lakierniczym farb i lakierów poliuretanowych, opisana tu technologia nie wymaga użycia rozpuszczalników (0% VOC), a powłoka ma o wiele większą wytrzymałość i elastyczność, jak również odporność na czynniki chemiczne. Polimoczniki mają zastosowanie jako zabezpieczenia pierwotne elementów stalowych, jak i do renowacji starych powłok ochronnych. Uzyskują wysoką wytrzymałość i elastyczność również w niskich temperaturach (do -30°C), przez co znakomicie sprawdzają się m.in w samochodach chłodniczych. Niebagatelną sprawą dla transportu jest łatwość utrzymania przestrzeni ładunkowej w czystości. Zabrudzenia nie przywierają do powłoki Almacoat, dlatego można ją łatwo wyczyścić używając zwykłej myjki ciśnieniowej. W przeciwieństwie do tradycyjnych farb i lakierów, minimalna grubość powierzchni jaką uzyskujemy ze względu na technologię nakładania to ok. 0,5 mm. Ze względu na opisane właściwości polimoczniki mogą być stosowane jako materiały ochronne i wykończeniowe do ochrony skrzyń ładunkowych ciężarówek, pick-upów a także do antykorozyjnego zabezpieczania podwozi samochodów ciężarowych i osobowych.


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Przykładowa renowacja skrzyni ładunkowej pick-upa

    1269powloka_001.jpg

    Powierzchnia nosząca ślady uszkodzeń i korozji została przygotowana za pomocą materiału ściernego i odtłuszczona rozpuszczalnikami. Samochód został przykryty folią i oklejony taśmami w miejscach zakończenia powłoki Almacoat.


    1269powloka_002.jpg

    Zakończenie powłoki Almacoat w miejscach, gdzie zachodzi ona na taśmę ochronną należy wykonać na samym końcu prac natryskowych. Taśmę ochronną należy ściągnąć jak najszybciej w ciągu maks. 15 min od natryśnięcia, aby uzyskać estetyczną linię graniczną. Najlepszy efekt uzyskuje się nakładając w tych właśnie miejscach cieńszą warstwę Almacoat (<1 mm).


    1269powloka_003.jpg

    Nałożono ok. 1,5 mm Almacoat Protect. Po około 1-2 min można chodzić już po natryśniętej powłoce bez obawy uszkodzenia jej.


    Przygotowanie powierzchni

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...