• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2025 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 2(64)/2010

    Artykuły branżowe

    Urządzenia Lakiernicze

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  01.03.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 3

    833039.jpg

    Cylindryczne orurowanie pochłaniające pod kabiną.


    Mniejsze straty

    w trakcie zmiany koloru

    Wiadomo, że w kabinie metalowej znaczna ilość farby proszkowej zbiera się na ściankach kabiny. Proszek ten musi zostać usunięty podczas czyszczenia kabiny przez operatora, (skierowany na cyklon). Kolejno może nastąpić chwilowe zatkanie cyklonu, obniżające jego wydajność. Większość tej farby proszkowej jest przesyłana na filtr końcowy i ulega stracie. Ten problem nie występuje w kabinie plastikowej, ponieważ proszku usuwanego ze ścian i z sufitu jest bardzo niewiele. W podłodze po bokach kabiny, na całej jej długości, występują 2 szczeliny o szerokości 30 mm do pochłaniania mieszanki (powietrze + proszek „over spray”). Podłoga w kabinie jest rozmieszczona horyzontalnie z możliwością wejścia operatora, w celu czyszczenia aplikacji oraz innych pojedynczych elementów do zmiany koloru.

    833041.jpg

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Sterowanie układu perystaltycznego i sita wibrującego.


    Pod podłogą kabiny po dwóch stronach znajdują się dwa kolektory pochłaniające o odpowiednim przekroju z pvc. Powietrze pochłaniane przez wzdłużną szczelinę w podłodze przebiega przez tę rurę z prędkością prawie jednakową dla każdej jej sekcji i wyższą od wcześniej ustalonej wartości, w taki sposób, że wnętrze rur jest zawsze czyste. Po jednej z dwóch końców rury znajduje się złączka łącząca z górnym kołnierzem grupy cyklonu. Również wewnątrz złączka ta pozostaje perfekcyjnie czysta i pozbawiona pozostałości farby proszkowej, ale oczywiście z możliwością przeglądu poprzez okienko inspekcyjne.


    Sito wibrujące

    Pod monocyklonem znajduje się złączka sita wibrującego, zadaniem którego jest usuwanie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w odzyskanym proszku. Zanieczyszczenia te mogą być obecne w proszku oryginalnym lub – częściej – pochodzić z otoczenia pracy, z którego zostały pochłonięte do kabiny.

    Utrzymanie odpowiedniej formy konstrukcyjnej, precyzji w jej geometri umożliwiło uzyskanie wysokiej wydajności. Zasobnik zbiorczy na farbę proszkową może być przymocowany na zawiasach lub demontowalny w celu zaoszczędzenia czasu zmiany koloru. Doświadczenia oparte na wcześniejszych montażach pozwalają zapewnić, że ich wydajność zbliża się do 95% (oprócz dodatkowej zalety usuwania najdrobniejszych frakcji farby proszkowej, które się nie ładują elektrostatycznie, a poza tym są szkodliwe dla procesu aplikacji farby).

    833043.jpg


    833044.jpg

    Centrum kolorów wyposażone w zasobnik z fluidyzacją.


    Centrum kolorów

    Centrum kolorów jest optymalnym rozwiązaniem do racjonalizacji przebiegu farby proszkowej i utrzymania w czystości, bez zanieczyszczeń miejsca pracy. Przy zastosowaniu centrum kolorów pistolety poławiają farbę proszkową bezpośrednio z odpowiedniego zbiornika upłynniającego lub z kartonu z farbą proszkową. Specyficzna charakterystyka dotyczy otrzymania szybkiego i automatycznego czyszczenia całego przebiegu farby proszkowej (pomp venturi, przewodów proszkowych i wnętrza pistoletów).

    Tagi: EcoLine,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...