• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(89)/2014
    Strona 2 z 2

    Aż 36 automatycznych pistoletów obsługuje kabinę malarską i zapewnia idealne pokrycie farbą ażurowych elementów.

    Kabina MagicCompact pozwala na szybką zmianę koloru. Proces ten zajmuje maksymalnie 20 minut. Zautomatyzowany program czyszczący uruchamiany w czasie malowania istotnie skraca czas potrzebny na zmianę koloru. Wpływa na to również fakt, że w obiegu jest tylko kilka kilogramów proszku. Charakterystyczną cechą kabiny malarskiej MagicCompact jest konstrukcja ścian typu "sandwich". Takie rozwiązanie oraz materiał z jakiego wykonana jest kabina sprawiają, że na ścianach gromadzi się minimalna ilość farby. Niezwykle jednolity strumień powietrza w jej wnętrzu stwarza idealne warunki do doskonałej kontroli procesu aplikacji proszku, czego rezultatem są bardzo dobre wyniki powlekania. Kabinę proszkową MagicCompact, dzięki spójnej konstrukcji, można z łatwością wbudować w istniejącą instalację, czego przykładem jest właśnie malarnia w Legipolu. Cała linia pracuje z prędkością 1,6 metra na minutę, a maksymalna długość elementów to nawet 15 metrów.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Sterowanie odbywa się z panelu dotykowego. Na zdjęciu: Adam Dobrowolski.

    - Założenia, jakie postawiliśmy dostawcy, udało się zrealizować w codziennej pracy malarni, choć musiało minąć trochę czasu, by dopasować wszystkie elementy tak, aby osiągnąć pożądane parametry - podsumowuje A. Dobrowolski. - Wymagało to wielomiesięcznych prób, ustaleń, serwisów. Mogliśmy jednak liczyć na pomoc ze strony technologów EKO-BHL, ich doświadczenie, wiedzę i zaangażowanie. A zastosowane rozwiązania aplikacyjne firmy Gema pozwoliły nie tylko na zwiększenie wydajności samego procesu malowania, ale i przyczyniły się do bardziej ekonomicznego napylania farby, co było trudne do uzyskania na starej linii.

    Dorota Opalińska przy szafie sterującej pracą pistoletów.

    Centrum proszkowe.


    - W pełni automatyczna malarnia funkcjonuje bez zastrzeżeń, dzięki czemu możemy realizować zamówienia na czas, oferując produkty wysokiej jakości z pożądanym przez klientów efektem wizualnym - dodaje Dorota Opalińska, technolog lakierni. Warto jeszcze zaznaczyć, iż proces przygotowania powierzchni detali pozostał bez zmian. Elementy są wcześniej cynkowane. Obecnie stosuje się dwa rodzaje cynkowania: ogniowe, które zapewnia najskuteczniejszą ochronę antykorozyjną, oraz galwaniczne, którego powłoka cynkowa jest cieńsza (w zależności od wymagań klienta). Po procesie cynkowania elementy ogrodzeń poddawane są kolejnej obróbce - malowaniu proszkowemu. Ogrodzenia, z racji przeznaczenia i usytuowania, są narażone bezpośrednio na niszczące działanie warunków atmosferycznych, a zastosowany system duplex gwarantuje długotrwałą i skuteczną ochronę nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Taka dwuwarstwowa nierozerwalna powłoka pozwala na zabezpieczenie ogrodzeń nawet na kilkadziesiąt lat. Nie zmienił się również proces sieciowania farby proszkowej w piecu wykorzystującym katalityczne promienie IR. Takie rozwiązanie zapewnia optymalne wykorzystanie wytworzonej energii. Czas uruchomienia pieca wynosi jedynie 12 minut, a czas polimeryzacji to ok. 10-13 minut, w zależności od rodzaju farby. Wykorzystywane do lakierowania farby firmy Teknos są dostosowane do wymagań malowania detali ocynkowanych, dzięki czemu nie ma problemów z tzw. gazowaniem cynku. Bardzo dużo zużywa się lakierów niskotemperaturowych. Obecnie najbardziej popularnym kolorem jest antracyt, jednak istnieje możliwość polakierowania ogrodzenia praktycznie we wszystkich kolorach z palety RAL.

    Producent ogrodzeń


    Legipol Sp. z o.o. z Wałbrzycha specjalizuje się w produkcji kompleksowych systemów ogrodzeniowych Legi®. Wielokrotnie nagradzany system LEGI zasłynął w Europie i na świecie nowoczesnymi i prostymi rozwiązaniami gwarantującymi wysoką jakość, trwałość i bezpieczeństwo oraz pożądany przez klientów efekt wizualny. Zdecydowana większość, bo ponad 90 proc., ogrodzeń produkowanych przez Legipol trafia za granicę. Polityka jakości stanowi podstawę w rozwoju strategii firmy. W związku z tym Legipol stale stosuje i doskonali system jakości zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2008. Potwierdzeniem jest udzielony certyfikat w zakresie projektowania i produkcji systemów ogrodzeniowych, usług cynkowania ogniowego i galwanicznego oraz lakierowania proszkowego.


    Grzegorz Petka

    Tagi: Gema, EKO-BHL,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...