• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(95)/2015

    Artykuły branżowe

    Urządzenia Lakiernicze

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.05.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 10 minut

    Strona 2 z 5


    Druga malarnia zrealizowana w Wąbrzeźnie była przeznaczona do mniejszych zbiorników - średnica do 650 mm, wysokość do 1250 mm i masa do 60 kg. Instalacja osiąga wydajność na poziomie 350 szt./h. W systemie zintegrowane są myjka przelotowa natryskowa, suszarka zasyfonowana, kabina PCV z pistoletami automatycznymi TRIBO ADAL na manipulatorach oraz piec polimeryzacji. Zbiorniki malowane są z zewnątrz. Dodatkowo niewielkie partie były również malowane wewnątrz, początkowo ręcznie przez operatora. Później malowanie wewnętrzne zostało całkowicie zautomatyzowane - pistolety nadążają za zbiornikami i są wsuwane do nich w trakcie jazdy. Takie rozwiązanie było możliwe dzięki technologii TRIBO ADAL. Transport zbiorników został zrealizowany na obiegowym konwejerze podwieszonym produkcji ADAL.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    - Projekt Reflex-A 2001 / Ahlen
    Malarnia proszkowa zbiorników wody


    W tym projekcie przebudowano istniejącą malarnię zbiorników z technologii malowania farbami ciekłymi na proszkowe.
    Na tej instalacji malowane są zbiorniki o wymiarach 300 mm z wydajnością 450 szt./h. Zmieniono trasę konwejera, dostarczono dwie automatyczne kabiny proszkowe z odzyskiem na cyklonie i kuchnią farb i aplikacjami CORONA na manipulatorach oraz piec polimeryzacji proszku.
    - Projekt Reflex-W3 2002 / Wąbrzeźno
    Malarnia proszkowa zbiorników wody


    Trzecia malarnia ADAL zrealizowana w Wąbrzeźnie była przeznaczona do zbiorników średniej wielkości o średnicach do 740 mm, wysokości do 1700 mm i masie do 200 kg. W zakresie dostawy był obiegowy konwejer podwieszony, myjka z fosforanowaniem żelazowym, suszarka, kabina inox z manipulatorami i pistoletami automatycznymi, kabina ręczna oraz piec polimeryzacji proszku.

    - Projekt Reflex-W4 2003 / Wąbrzeźno
    Malarnia proszkowa zbiorników wody


    Czwarta malarnia ADAL zrealizowana w Wąbrzeźnie była przeznaczona do największych zbiorników produkowanych w Reflex. Obrabiane detale mogą mieć średnicę do 1500 mm, wysokość 4000 mm i masę do 2500 kg. Zbiorniki są malowane ze średnią wydajnością 2-3 szt./h. Malarnia była pomyślana do malowania pojedynczych zbiorników. Dlatego zastosowano ręczny transport detali przez urządzenia - myjkę, suszarkę, kabinę proszkową i piec polimeryzacji. Z czasem okazało się, że zapotrzebowanie tak wzrosło, że malarnia (podobnie jak wszystkie inne w firmach Winkelmann) pracuje na trzy zmiany. Ze względu na wysokość zbiorników operator pracuje na ruchomym podeście i ręcznie maluje obracające się zbiorniki.

    Malarnie zbiorników płaskich w Legnicy
    W zakładzie nr 2 w Legnicy produkowane są płaskie zbiorniki do wody. W tym zakładzie ADAL zrealizował dwie bliźniacze malarnie. Malarnie są zbudowane jako lustrzane odbicie ze wspólnym systemem podawania proszku z dużych worków Big-Bag. W obu malarniach proszkowych zastosowano obiegowy konwejer podwieszony ADAL z obracaniem płaskich zbiorników na podjazdach dla lepszego ich upakowania. Szczególnie ważne w tych projektach było zapewnienie bardzo równomiernego rozkładu temperatury i dokładne jej regulowanie, ponieważ w zbiornikach są montowane membrany ze specjalnych tworzyw - przekroczenie temperatury powodowałoby ich uszkodzenie, a zbyt niska nie zapewniałaby prawidłowej polimeryzacji proszku. Malarnie zostały zaprojektowane dla prędkości konwejera 3 m/min - dzięki optymalizacji procesów udało się osiągnąć 4 m/min.
    - Projekt SBT-1 2004 / Legnica Z-d 2
    Malarnia proszkowa zbiorników wody

    Tagi: ADAL,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...