• Reklama
    A1 - kabe
Reklama
B1 - IGP 2024 Julian

Artykuły branżowe

Wydanie nr: 3(95)/2015

Artykuły branżowe

Urządzenia Lakiernicze

Lakiernictwo Proszkowe

Technologie Lakiernicze

Lakiernictwo Ciekłe

ponad rok temu  01.05.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 10 minut

Strona 4 z 5


Instalacja automatyczna do montażu, mycia i kontroli geometrii tłumików drgań skrętnych po procesie wulkanizacji. W komplecie urządzeń znajduje się system przenośników taśmowych, myjka komorowa, manipulator taktowy do przekładnia detali pomiędzy stanowiskami kontroli, wyważania, rozładunku. Stanowiska wyważania i pomiaru bicia zostały zrealizowane również przez ADAL.
Linia przeznaczona jest do obróbki jednego, określonego typu detali. Projekty DAM-2 i DAM-3 są powtórzeniem projektu DAM-1.

- Projekt KWM-1 i KWM-2 2005 / Legnica
Z-d 4 Mycie, suszenie tłumików drgań skrętnych


Myjka natryskowa połączona z suszarką służy do mycia detali (głównie tłumików) przed montażem i malowaniem. Detale są ładowane w kosze i automatycznie transportowane przez komorę mycia i suszarkę na rozładunek. Linia przygotowania powierzchni KWM-2 jest kopią linii KWM-1.

- Projekt LBA 2005 / Legnica Z-d 4

Malowanie mokre tłumików drgań skrętnych


Linia LBA została zbudowana w związku z zapotrzebowaniem na malowanie natryskowe farbami ciekłymi tłumików dla niektórych odbiorców (poza kataforezą lub zamiast niej). Detale myte natryskowo na przenośniku siatkowym są przeładowywane na konwejer podłogowy jednoszynowy. W czasie przejazdu przez kabinę malarską detale obracają się i w tym czasie są malowanie automatycznie. Malowanie wykonywane jest farbami 2K z automatycznym dozowaniem. Uruchomiona linia technologiczna osiąga wydajność na poziomie 180 detali na godzinę.
- Projekt KTL 2006 / Legnica Z-d 4
Malarnia kataforetyczna


Linia malowania kataforetycznego tłumików drgań skrętnych jest największym projektem ADAL zrealizowanym dla Winkelmanna.

Tłumiki są zawieszane na trawersy na stacjach postojowych przy gniazdach produkcyjnych. Wykonuje to operator maszyny produkcyjnej. Dla ułatwienia jego pracy, stanowiska są wyposażone w automaty załadunkowe. Trawersy są transportowane w całym systemie na konwejerze Power&Free ADAL. Trawersy z detalami przejeżdżają kolejno przez myjkę natryskową z fosforanowaniem cynkowym, suszarkę, gniazdo malowania kataforetycznego i płukania UF oraz piec. Gotowe detale są rozładowywane na analogicznych stacjach rozładunkowych jak na załadunku bezpośrednio przez operatora maszyny montażowej. Powietrze wyrzucane z pieca kataforetycznego jest oczyszczane w dopalaczu katalitycznym. Uzupełnieniem systemu jest intalacja oczyszczania ścieków. Cały system jest sterowany sterownikiem PLC ze stanowiska nadzoru, gdzie na ekranie komputera pokazana jest kompletna wizualizacja linii i jej parametry pracy.
- Projekt SKID 2006 / Legnica Z-d 4
Manipulator załadunkowy/ rozładunkowy

Tagi: ADAL,