Długotrwała ochrona przed korozją konstrukcji stalowych
Krótki czas montażu, brak potrzeby specjalnego przygotowania powierzchni wyrobu stalowego, niskie koszty i nadzwyczaj długa trwałość sprawiają, że konstrukcje stalowe stały się standardowymi elementami wykorzystywanymi do budowy hal. Szeroka gama komponentów oferuje maksymalną elastyczność i umożliwia pełne wykorzystanie powierzchni w halach produkcyjnych i magazynowych przez wiele lat.
Przywołane tu pojęcie „długotrwałości“ jest czymś więcej niż tylko frazesem, zwłaszcza w obliczu wytworzonej w procesie cynkowania ogniowego trwałej ochrony przed korozją stalowych hal. Nawet, jeśli zagrożenie korozją wskutek wpływów atmosferycznych w zamkniętych halach jest niskie, to cynkowanie ogniowe wykazuje bardzo duże zalety w stosunku do nakładania powłok malarskich, ponieważ ocynkowane elementy nie wymagają konserwacji i przeglądu, a tym samym nie generują kosztów. Ponadto, ocynkowaną ogniowo powierzchnię cechuje bardzo duża odporność na mechaniczne obciążenia, co stanowi wielką zaletę podczas montażu.
Ocynkownie ogniowe najlepiej dostosowały się do potrzeb producentów stali i oferują obecnie kompletny pakiet usług oraz serwis, który wykracza daleko poza zwykły proces cynkowania. Tak się ma w przypadku Ocynkowni Śląsk w Kluczborku i w Chrzanowie, należących do niemieckiego przedsiębiorstwa Seppler Gruppe. Ocynkownie te oferują doskonałe połączenie konsultingu, produkcji i logistyki, mające na celu sprawną realizację projektu. Już w fazie planowania eksperci ds. cynkowania ogniowego służą pomocą swoim klientom w zakresie doradztwa. Jeszcze wśród sporej części klientów istnieje duże zapotrzebowanie na informacje przede wszystkim, jeśli chodzi o obowiązującą w Niemczech dyrektywę DASt 022, dotyczącą cynkowania ogniowego stalowych elementów konstrukcyjnych.
Komentarze (0)