Rozwiązaniem na "wymagające podłoże" jest innowacyjny podkład z linii NOVOL INDUSTRIAL - PROTECT 341. Produkt ten łączy w sobie trzy typy ochrony:
- ochrona barierowa, tworząc powłokę szczelną i odporną na działanie wody oraz tlenu (czynników korozji),
- ochrona aktywna - tworzy warstwę pasywacyjną na powierzchni stali, silnie inhibitując proces korozji,
- ochrona protektorowa - zawarte w podkładzie pigmenty antykorozyjne reagują z czynnikami korozyjnymi, co prowadzi do ich neutralizacji.
PROTECT 341 zbudowany jest na osnowie żywicznej epoksydowo-poliwinylowej, która zapewnia znakomitą szczelność powłoki oraz idealną przyczepność do różnych podłoży, zwłaszcza aluminiowych i ocynkowanych. Mieszanina tych żywic w dobrze wyważonych proporcjach łączy ze sobą zalety odporności mechanicznej i chemicznej epoksydu oraz elastyczności poliwinylu, tworząc znakomite spoiwo dla podkładu.
Badanie w komorze solnej 750h - system PROTECT 341 + NOVOPUR 1090 (grubość systemu 120 µm) podłoże: blacha stalowa walcowana; sposób przygotowania: próbka 1 - obróbka mechaniczna St3, próbka 2 - mycie środkiem chemicznym.
Badanie w komorze solnej 750h oraz przyczepności - system PROTECT 341 + NOVOPUR 1090 (grubość systemu 120 µm) podłoże: próbka 1 - stal, próbka 2 - ocynk galwaniczny próbka 3 - ocynk ogniowy.
Schemat działania antykorozyjnego podkładu PROTECT 341.
Innowacyjność tego podkładu polega na tym, że jest to jeden z pierwszych podkładów reaktywnych, który łączy w sobie cechy barierowe (wypełniające). Przy jednej warstwie istnieje możliwość uzyskania suchej powłoki od 100 µm. Przełomowym rozwiązaniem przy zastosowaniu tego produktu jest pominięcie międzywarstwy podkładowej, celem odizolowania podkładu od farby nawierzchniowej. Na PROTECT 341 można bezpośrednio nakładać dowolną farbę nawierzchniową (dwuskładnikową chemoutwardzalną, jednoskładnikową schnącą na powietrzu, jednoskładnikową termoplastyczną) i to już po ok. 20 min od momentu zakończenia aplikacji podkładu. Szybki czas nakładania następnej warstwy znacznie skraca cykl lakierowania, który przy np. tradycyjnych rozwiązaniach epoksydowych wynosiłby ok. 2 godzin.
Komentarze (0)