• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 6(80)/2012

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.11.2012, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    1247wykanczanie_002.jpg

    Jako uzupełnienie ruchu obrotowego stacji roboczych i karuzeli, obrotowe głowice wielowrzecionowe oferują trzeci ruch obrotowy zapewniający jednolitą obróbkę różnych obrabianych elementów na całym ich obwodzie.


    Pojemnik roboczy jest wyposażony w silnik wibracyjny o płynnej zmiennej prędkości obrotów. Pozwala to na "upłynnianie" masy kształtek w momencie, gdy części zostają zanurzane do nich oraz pomogą zapobiegać uszkodzeniom detali podczas tego krytycznego etapu procesu obróbki. Dodatkowo, drgania czaszy roboczej pozwalają na intensywne wymieszanie masy kształtek szlifierskich lub polerskich podczas zmiany partii obrabianych elementów. Kolejną zaletą tej funkcji jest zapobieganie gromadzeniu się szlamu na dnie pojemnika roboczego oraz eliminowanie potrzeby ręcznego czyszczenia sit dopływowych usytuowanych na dnie czaszy. Funkcję wibracji w maszynach zanurzeniowo-wlecznych firma Rösler uzupełnia o wyrafinowany system sterowania wody technologicznej, który pozwala na pracę maszyny w trybie otwartego przepływu wody oraz w trybie pracy z wysokim poziomem wody technologicznej w pojemniku roboczym. W trybie otwartym woda technologiczna usuwa z czaszy roboczej zużyte kształtki i szlam, a tym samym zapobiega jego osadzaniu się na dnie pojemnika. Funkcja trybu pracy z wysokim poziomem wody w zbiorniku roboczym, ze zintegrowaną płynną regulacją jej poziomu, umożliwia różne efekty procesu, na przykład redukcję intensywności obróbki lub osiągnięcie bardziej gładkiej powierzchni. Woda technologiczna jest oczyszczana w oddzielnym systemie oczyszczania wody technologicznej typu wirówka Z 800 HA-K lub Z 1000 ASS-II Turbo.


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Zębate elementy przekładni dla przemysłu lotniczego

    W celu uzyskania wykończenia powierzchni, detale montuje się na specjalnych elementach mocujących, które zostają zanurzone w wolno leżącej albo lekko wibrującej masie kształtek polerujących lub szlifujących. Kątowo nastawiane stacje robocze pozwalają nam na optymalne dostosowanie kąta ustawienia detalu do masy kształtek, co umożliwia efektywną obróbkę detali o różnej geometrii. Stępianie ostrych krawędzi i wygładzanie powierzchni odbywa się przez "przeciąganie" elementów po "nieruchomym" podłożu kształtek z ustaloną prędkością obrotową karuzeli i stacji roboczej. Stosownie do rodzaju obrabianych elementów i stanu ich pierwotnej powierzchni czas obróbki wynosi od 8 do 20 minut. Po procesie obróbki przeciąganiem obrobione elementy charakteryzują się chropowatością powierzchni równą lub niższą niż podane w specyfikacji (0,5 ?m). Do procesu szlifowania/polerowania dodaje się specjalny płyn chemiczny (kompound) zapewniający tymczasową ochronę przeciwkorozyjną gotowych elementów.


    Jarek Bus

    Rösler Sales Manager Poland

    j.bus@rosler.com

    Zdjęcia: Rösler Oberflächentechnik

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...