• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 6(98)/2015

    Artykuły branżowe

    Urządzenia Lakiernicze

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  01.11.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 9 minut

    Strona 2 z 5

    Pod względem technicznym, po przeprowadzeniu obszernego rozeznania, konsultacjach, próbach, testach i analizie, przy doborze koncepcji i wyposażenia malarni zastosowano najnowsze obecnie innowacyjne rozwiązania technologiczne czołowych, będących aktualnie liderami, specjalistycznych firm.

    A mianowicie: przygotowanie powierzchni przed malowaniem to niskotemperaturowa i cienkopowłokowa technologia natryskowa metodą konwersji cyrkonowej firmy HENKEL w urządzeniach sprawdzonego w poprzednich zastosowaniach znanego przedsiębiorstwa BUDREM. BUDREM jako projektant i generalny wykonawca był również budowniczym urządzeń do realizacji zabiegów cieplnych, takich jak suszarka, tunel schładzania, piece (komory stapiania), podwieszone przenośniki łańcuchowe, wentylacja obiektu i oczyszczalnia ścieków.

    1678dwie_003.jpg

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Malowanie wnętrz mebli metalowych.


    1678dwie_004.jpg

    Dwa równoległe, jednocześnie pracujące przenośniki transportu podwieszonego. Wlot do tunelu myjni.


    Twórcą zastosowanych cyklonowych kabin wraz z automatyczną i ręczną aplikacją oraz sterowaniem jest WAGNER. Niemniej istotne urządzenia pomocnicze to: wytwórnia odpowiedniej jakości wody demi zapewnionej przez stację odwróconej osmozy produkcji WATER SERWICE i sprężarki z osuszaczami powietrza firmy KAESER.

    Zastosowana do przygotowania powierzchni przed malowaniem konwesja cyrkonowa jest w firmie HENKEL tzw. drugą cienkopowłokową technologią przydatną dla stali czarnej, ocynkowanej i aluminium. Zastępuje stosowane do tej pory standardy, tj. fosforanowanie żelazowe i cynkowe. Technologia oparta jest na ?chemii" w postaci wodnych roztworów preparatów Bonderite. Proces jest natryskowy, pięciozabiegowy i cechują go niskie temperatury pracy kąpieli. W pierwszej fazie, którą jest odtłuszczanie alkaliczne, temperatura roztworu jest w granicach 30-35°C, zaś w pozostałych zabiegach, to jest w samej konwersji cyrkonowej i kolejnych płukaniach, praca przebiega w temperaturach otoczenia. Jest to powodem niższych, w porównaniu z innymi metodami, kosztów energetycznych. Technologia konwersji cyrkonowej jest bezfosforanowa, brak jest tu toksycznych metali ciężkich, niskie są koszty konserwacji myjni. Uzyskiwane powłoki są bardziej odporne na tzw. rdzę nalotową. Uzyskany praktycznie wynik testu w komorze solnej to 600 h przy podpełznięciu (podejściu) w granicach 1,5-1,9 mm dla grubości farby 56/97 µm. Powłoka tworzy się już po 20 sekundach stosowania. Praktyczny czas oddziaływania ustalono w warunkach nowej malarni na poziomie 75 sekund po uprzednim 150-sekundowym odtłuszczaniu.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...