• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(95)/2015

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  01.05.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 3

    Za pomocą symulacji komputerowych, licznych prób oraz teoretycznego know-how badaczom z IPA udał się kompletny "reengineering? techniki fluidyzacji elektrostatycznej, przezwyciężający jej dotychczasowe słabe ogniwa. Do tego zostały opracowane różne, częściowo opatentowane innowacje: za pomocą dopasowanych kształtów elektrod oraz ich umiejscowieniu da się dziś regulować równomierność grubości warstwy w zależności od specyfiki lakierowanego elementu. W niektórych przypadkach, jak np. przy bardziej kompleksowych kształtach lakierowanego elementu, zastosowanie pulsacyjnego wysokiego napięcia lub dodatkowych strumieni powietrza wnosi dodatkowe udoskonalenia. Istotnym dla uzyskania optymalnego rezultatu lakierowania jest bardzo niski, stały poziom proszku we fluidyzatorze, by zminimalizować pasożytniczy efekt ładowania oraz separacji cząstek o różnych wielkościach. Do tego celu opracowano w IPA bardzo precyzyjną kontrolę poziomu, dzięki której w połączeniu z odpowiednim systemem dozowania proszku poziom proszku można kontrolować co do milimetra.


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Kompaktowy, elastyczny, energooszczędny


    Bezpistoletowa technologia TransApp® oferuje idealne warunki dla modułowych konstrukcji ekstremalnie kompaktowych i elastycznych instalacji. Centralną rolę odgrywa tu fluidyzator, który poprzez odpowiednią segmentację, da się dopasować do zakresu powlekanych części oraz do przepustowości systemu. Lakierowanie odbywa się w zależności od wymogów klienta - w trybie fazowym, np. za pomocą systemu obsługowego lub w trybie ciągłym za pomocą systemu transportowego. Bardzo wysoki współczynnik przenoszenia proszku umożliwia błyskawiczne lakierowanie. W ten sposób można realizować wszystkie opcje od ekstremalnie kompaktowych instalacji o niskiej przepustowości, do wysoko wydajnych instalacji o dużej prędkości, dużo ponad 1 m/s.

    Także na potrzeby szybkiej zmiany koloru technologia TransApp® oferuje korzystne rozwiązania: w przypadku modułów wielokolorowych stosowane są łatwe do wymiany jednostki fluidyzatorów.

    Niskie zużycie energii technologia TransApp® zawdzięcza rezygnacji z pistoletów natryskowych: z jednej strony fluidyzatorowi wystarczy przy takiej samej przepustowości mniej niż jedna trzecia sprężonego powietrza dostarczanego pistoletowi. Z drugiej zaś oszczędność materiału (ograniczone straty oversprayingu) prowadzi do tego, że konieczna jest mniejsza siła odsysania, tym samym znacznie mniejszy filtr, względnie filtry cyklonowe.


    Technologia wypalania - gorące powietrze czy podczerwień

    Tagi: KABE, TransApp,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...