TOPFINISH – fragment linii do lakierowania i barwienia krzeseł, aplikacja elektrostatyczna H20, technologia odzysku farb H20 COOLAC® ekran.
TOPFINISH – fragment linii do malowania okien i drzwi, aplikacja elektrostatyczna H20, technologia odzysku farb H2O PROLAC® walce.
Powietrze zasilające urządzania do aplikacji elektrostatycznej powinno być wolne od kondensatu i innych zanieczyszczeń, a instalacja powinna być uziemiona. W tym celu stosuje się osuszacze ziębnicze, jak również dokładne filtry z brązu spiekanego i filtry silikato-żelowe. Węże powietrzne powinny być przewodzące. Większość urządzeń potrzebuje do zasilania sprężonego powietrza o ciśnieniu około maksymalnym 6 barów, a przepływ waha się w granicach od 400 do 1000 l/min. Są to parametry dla jednego pistoletu bez względu czy jest to aplikacja manualna czy automatyczna. Większość aplikacji zasilana jest prądem 230 volt, który jest zamieniany w napięcie od 25-95 kV przy natężeniu od 30-120 µA. Należy pamiętać, aby podłączenia były wykonane w standardzie ex atex lub były poza strefą Z1 i Z2, koniecznie uziemione i wyposażone w bezpieczniki termiczne. Nie powinno się stosować przedłużaczy i innych nieprofesjonalnych podłączeń.
Urządzenia z pełnym atestem są droższe, czasem dwukrotnie.
Ściany i komory malarskie powinny zapewniać odpowiednią ilość wymian powietrza, jak również odpowiednią prędkość przepływu i podciśnienia. Dla ścian lakierniczych standardem jest prędkość przepływu 0,5-0,85 m/s, a podciśnienie, w zależności od używanych filtrów, od 200 do 700 Pa. Mamy tu pewną możliwość manewru i warto ją skonsultować z dostawcą lakierni.
Komentarze (0)