• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 1(69)/2011

    Artykuły branżowe

    Motoryzacja

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.01.2011, ~ Administrator,   Czas czytania 10 minut

    Strona 3 z 6

    948joac_003.jpg

    Podczas oczyszczania detali, których poprawność działania zależy od szczelności połączeń lub spawów, jak np. chłodnice, zoptymalizowanym rozwiązaniem jest użycie perchloroetylenu. (Fot. SAFECHEM)


    Duża liczba rodzajów silników czy też skrzyń biegów, jak również ciągłe zmiany dokonywane przez projektantów, wymuszają konieczność uelastycznienia procesów przygotowania powierzchni nawet do poziomu indywidualnego oczyszczania każdej części. Możliwość szybkiego przesterowania procesu uzyskujemy w momencie wdrożenia zintegrowanych z linią produkcyjną zautomatyzowanych robotów. Dzięki opcji łatwego przeprogramowania uzyskujemy poziom elastyczności produkcji porównywalny z dużymi centrami parków maszynowych.

    948joac_004.jpg

    Dla zoptymalizowanego oczyszczania ważne jest, aby kąpiel dotarła do wszystkich krytycznych miejsc w obrębie detalu i aby ich upakowanie wewnątrz komory pozwalało na jak najlepsze wykorzystanie pracującego medium myjącego.(Fot. Metallform Wächter)


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Części motoryzacyjne produkowane seryjnie poddawane są procesowi przygotowania powierzchni w formie odpowiednio skompletowanych pakietów. Mamy tu do czynienia z elementami indywidualnie pozycjonowanymi lub procesowanymi hurtowo. Dla tego rodzaju przedsięwzięć możemy zastosować pojedyncze lub zintegrowane systemy mycia komorowego, połączone z resztą linii produkcyjnej. Modularne projektowanie układów myjących posiadających liczne opcje powiązań z innymi procesami zapewnia łatwe dopasowanie do specyficznych wymagań, jak również zapewnia możliwość rozbudowy w zależności od chwilowych potrzeb zakładu.

    948joac_005.jpg

    Presja obniżania kosztów produkcji sprawia, iż dostawcy komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego szukają bardziej wydajnych metod pozwalających zaoszczędzić czas i środki pieniężne. Jedną z takich metod jest oczyszczanie suchym lodem. (Fot. acp)


    Obok tak ważnych aspektów jak dopasowanie technologii mycia czy też dobranie samego środka myjącego, dla ekonomiki i wydajności procesu istotne są również wielkość i rozmiar komory myjącej. Przed dokonaniem odpowiedniego wyboru musimy sobie zadać dwa podstawowe pytania: Czy elementy umieszczone wewnątrz są w równym stopniu myte z wszystkich stron? Czy możliwe jest ułożenie elementów w taki sposób, aby procesowi czyszczenia zostały poddane szczególnie newralgiczne miejsca? Nie zapominajmy również o usuwanych zanieczyszczeniach, które muszą zostać wyprowadzone poza układ myjący, tak aby komora była przygotowana do umycia nowej partii detali. Aby zapewnić nieprzerwane usuwanie zanieczyszczeń, z jednej strony konieczne jest delikatne, lecz ciągłe mieszanie kąpieli, z drugiej zaś strony należy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego systemu filtracji kąpieli w zależności od rodzaju i wielkości odprowadzanych zanieczyszczeń.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...