Kolejna malarnia Adal dla firmy Pronar
Marka Pronar jest od prawie 30 lat znana zarówno na rynku polskim, jak i światowym. Pronar jest jednym z wiodących producentów maszyn rolniczych, komunalnych i budowlanych. Ukierunkowanie działalności na ciągły rozwój oraz wdrażanie nowych produktów wymusza inwestycje zarówno w wysoko wykwalifikowaną kadrę, jak i zaplecze maszynowe.
Firma Adal od lat współpracuje z Pronarem w zakresie doradztwa i realizacji instalacji do inżynierii powierzchni. Łącznie, do dzisiaj, dostarczyła dla firmy Pronar 7 kompletnych instalacji technologicznych (w oparciu o technologię malowania proszkowego, ciekłego, jak i kataforezy) oraz wykonała wiele modernizacji istniejących malarni. Pierwszą, zrealizowaną w roku 2007, inwestycją była malarnia proszkowa w zakładzie w Strabli. Najnowszą, oddaną do użytku w 2015 roku, malarnią jest kompletna instalacja do chemicznego przygotowania powierzchni i malowania proszkowego, zlokalizowana w zakładzie w Siemiatyczach. W tym zakładzie pracuje już, dostarczona w 2011 roku, malarnia Adala do ciekłego lakierowania ciężkich detali wielkogabarytowych (koperta obrabianego detalu L × B × H = 6 × 2,5 × 2,5 m; ciężar maks. 1500 kg).
Obszar załadunku i rozładunku detali.
Wyjazd z pieca i strefa chłodzenia.
Stacja wspomagania załadunku i rozładunku.
Malowanie w zamkniętej kabinie proszkowej.
Przygotowanie powierzchni przed malowaniem realizowane jest w automatycznej myjce natryskowej w oparciu o proces fosforanowania żelazowego (dwa zabiegi odtłuszczania z fosforanowaniem oraz dwa płukania). Suszenie po myciu odbywa się w suszarce konwekcyjnej z bezpośrednim grzaniem palnikiem gazowym. Zastosowanie bezpośredniego systemu spalania obniża o ok. 20% koszt eksploatacji oraz upraszcza konstrukcję (brak wymiennika powietrza zwiększa niezawodność urządzenia).
Detale malowane są ręcznie w zamkniętej kabinie wielkogabarytowej. Dostarczone aplikacje proszkowe firmy Adal pozwalają na napylanie farby z wykorzystaniem zamiennie obu metod elektryzacji (Tribo i Korona). Cyfrowy sterownik automatycznie rozpoznaje rodzaj podłączonego pistoletu.
Komentarze (0)