Aplikacje proszkowe oraz zbiornik podający proszku.
Gniazdo proszkowe.
Wnętrze myjki natryskowej.
Szafa zasilająco-sterująca z panelem operatora.
Transport detali pomiędzy poszczególnymi gniazdami technologicznymi realizowany jest przy pomocy dwutorowego, automatycznego przenośnika Stop&Go. Na załadunku i rozładunku zainstalowane zostały stacje wspomagania podwieszania i zdejmowania ciężkich detali. Dopełnieniem kompletacji urządzeń jest piec polimeryzacji z grzaniem pośrednim oraz porcjowa oczyszczalnia ścieków pracująca w trybie automatycznym.
Praca malarni zarządzana jest przez panel operatora będący częścią systemu sterowania, który wyposażony został także w moduł zdalnego dostępu i możliwość archiwizacji parametrów pracy. Instalacja pracuje w takcie 8-12 minut, regulowanym w zależności od rodzaju obrabianych detali.
Zakres uzgodnionych prac obejmuje wykonanie przenośnika w rejonie śrutownicy (dla detali o maks. gabarytach L × B × H = 12 × 2 × 3 m i wadze do 8000 kg). Śrutowane detale, przeznaczone do malowania proszkowego, będą automatycznie przeładowywane na przenośnik malarni proszkowej. Realizacja tej inwestycji przewidziana jest na przełom roku 2015/2016.
Radosław Osiak
ADAL Sp. z o.o.
Komentarze (0)