Kolejną dyskutowaną przez Oerlikon Blazers metodą była metoda destylacji. Kluczową ideą było wynalezienie metody, która byłaby trwała i mogła być stosowana na całym świecie. Lokalnie różniące się wartości graniczne dla odprowadzania ścieków miały być dotrzymywane za pomocą jednolitego systemu. Dodatkowo koszty eksploatacyjne - zatem zapotrzebowanie na energię i nakłady na konserwację - miały być niskie, żeby zapewnić szybką amortyzację.
W Internecie Oerlikon Balzers zwrócił uwagę na firmę H2O GmbH. Hasło "sprytne pomysły na czystą wodę" podkreśla prawidłową koncepcję dla tej problematyki.
Zastosowanie systemu testowego VACUDEST
Po zakończeniu fazy projektowania we współpracy z H2O GmbH pan Büchel zdecydował się na zastosowanie instalacji pilotażowej W ten sposób VACUDEST można było przetestować na wodzie procesowej powstającej faktycznie przy codziennej pracy w Oerlikon Balzers. Szybko okazało się, że dzięki technologii VACUDEST bez problemów osiągana jest wymagana jakość destylatu. Ponadto, udało się jasno potwierdzić, że instalacja gwarantuje ekonomiczną eksploatację w odniesieniu do zużycia energii i mediów. W porównaniu z innymi systemami oczyszczania ścieków przez odparowywanie metoda VACUDEST ma następujące zalety: obok specjalnych wymienników ciepła o wysokim przepływie, które minimalizują ryzyko powstawania osadu, przekonuje stabilna budowa instalacji i związana z nią przyjazna konserwacja i użytkowanie. Ponadto, opatentowana funkcja dopasowywania do zmieniającego się składu wody procesowej daje pewność, że zawsze uzyskane zostanie optymalne stężenie ścieków przemysłowych.
Na tym jednak nie koniec. Jeśli w centrum obróbki wzrośnie ilość wody procesowej, VACUDEST XS 180 można na miejscu i bez dużych nakładów doposażyć do wersji VACUDEST XS 360. Dzięki temu można uzdatniać do 200 % wody procesowej więcej - inwestycja bezpieczna na przyszłość.
Komentarze (0)