Dobór technologii zawsze uwarunkowany jest kształtem detalu oraz wymaganiami klienta końcowego. Są detale, których nie można malować zanurzeniowo - zbyt duże jeziora wynoszonej farby - stosuje się wtedy malowanie natryskowe. Proponujemy dwie metody malowania - malowanie natryskowe i zanurzeniowe w jednej instalacji. Istnieje wtedy możliwość wyboru technologii, jak też materiału malarskiego, a także nakładanie powłoki o dużej dekoracyjności pokrycia.
- Proces lakierowania jest bardzo kosztowny. Jak można wpłynąć na ograniczenie kosztów związanych z malowaniem żeliwnych elementów?
- Jedną z metod obniżenia kosztów jest zastosowanie metody malowania zanurzeniowego. Współpraca z dostawcą produktów malarskich zapewnia uzyskanie oczekiwanej jakości i estetyki malowanej powierzchni detalu.
- Stosowanie aplikacji do natrysku farby z wykorzystaniem zestawu do natrysku w polu elektrostatycznym. Pozwala to na zmniejszenie zużycia farby i zmniejszenie kosztów zakupu materiałów filtrujących do kabiny lakierniczej. Ma to szczególne uzasadnienie przy malowaniu drobnych detali i detali o dużej perforacji (siatki, kratki). Aplikacje te można stosować równolegle z pistoletami AIR COAT na jednym stanowisku malarskim.
- Optymalizacja to oczywiście nie tylko ograniczanie kosztów, ale również zwiększenie wydajności. Jakie rozwiązania mogą pomóc w realizacji tych zamierzeń?
- Czy pełna automatyzacja procesu lakierowania jest dostępna również dla ciężkich i dużych detali żeliwnych?
- Automatyzacja procesu jest możliwa. Rozpatrzyć należy tylko sposób zanurzania detalu w wannie:
- obniżanie detalu w obszarze wanny z wykorzystaniem windy jako zespołu przenośnika podwieszonego (detal opuszcza się wraz z elementem toru podwójnego - jego dolna część).
Komentarze (0)