• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 1(99)/2016
    Strona 1 z 3

    Powłoka cynkowa plus malarska zapewniają długotrwałą ochronę antykorozyjną

    Mało wydolna lakiernia to problem wielu firm, których produkcja stale rośnie. Często jest powodem niepotrzebnego wydłużenia procesu nakładania powłok, co z kolei może generować błędy lakiernicze. Na ogół rozwiązaniem jest budowa nowej linii według aktualnych standardów. Zdecydowała się na to firma Elektromontaż Rzeszów SA.

    Rzeszowski Elektromontaż jest jedną z największych firm produkcyjno-montażowych branży elektrycznej w Polsce. Misją spółki jest dostarczenie najwyższej jakości kompleksowych usług elektromontażowych oraz tworzenie produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Doświadczenie w montażu i produkcji urządzeń elektrycznych, zdobyte przez 40 lat istnienia firmy na rynku, pozwala zaoferować profesjonalne usługi i nowoczesne wyroby. Kadra techniczno-inżynieryjna, posiadająca szerokie doświadczenie zdobyte na wielu budowach w kraju i za granicą, gwarantuje zadowolenie z poziomu i jakości wykonywanych usług.
    Technologia malowania proszkowego opartego na żywicach termoutwardzalnych nie jest nowością w spółce, gdyż jest stosowana w Elektromontaż Rzeszów SA od 30 lat. Dotychczasowa linia przygotowania powierzchniowego i malowania proszkowego umożliwiała jednak malowanie elementów, których wymiary gabarytowe nie przekraczały 3 metrów. Tymczasem słupy oświetleniowe, które produkowane są w zakładzie mają często nawet 11 metrów długości. Konieczne było więc malowanie największych elementów metodą natryskową. W tym przypadku sporym problemem był jednak czas schnięcia ciekłych powłok, który wynosił nawet 72 godz. ze względu na grubość powłoki. To zdecydowanie za długo, zwłaszcza gdy klienci wymagają szybkich dostaw. Postanowiono zatem zainwestować w budowę nowej malarni proszkowej. Projekt i wykonanie powierzono doświadczonej na polskim rynku firmie Ekomal. – To była udana inwestycja, a współpraca z wykonawcą przebiegała bezproblemowo – mówi Janusz Lipski, kierownik wydziału odpowiedzialnego m.in. za lakierowanie. – Dzięki dopasowaniu malarni do naszych potrzeb powstała linia, która wzorowo sprawdza się w praktyce. Możemy do minimum ograniczyć już lakierowanie ciekłe. Aktualnie w ten sposób powlekamy detale malowane dwukolorowo lub elementy cięższe niż 300 kg, gdyż takie jest maksymalne obciążenie trawersy. Malowanie proszkowe, dzięki doskonałym właściwościom ochronnym powłok, trwałości, elastyczności oraz estetyce ma wiele zalet. Niewątpliwą korzyścią tej technologii jest brak emisji rozpuszczalników i możliwość powtórnego wykorzystania materiału malarskiego. Kolejnymi zaletami są wszechstronność zastosowania, pełna kolorystyka RAL oraz powłoki w szerokiej gamie faktur i struktur o różnych stopniach połysku.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    A jak wygląda nowa inwestycja? Program produkcji obejmuje wiele różnych rodzajów słupów oświetleniowych o maksymalnej długości 11 metrów wykonywanych z aluminium lub stali ocynkowanej ogniowo. Wydajność malarni jest duża – na jednej zmianie można wykonać 20 słupów o długości 11 metrów.

    Tagi: Ekomal,

    GALERIA ZDJĘĆ

    Wnętrze kabiny malarskiej wykonanej ze stali nierdzewnej.
    Napylanie odbywa się za pomocą ręcznych jednostek zlokalizowanych po obu stronach kabiny.
    Ocynkowane elementy w oczekiwaniu na wjazd do kabiny malarskiej.
    Malowane proszkowo są zarówno wielkie słupy, jak i małe detale.
    Widok na kabinę malarską oraz piec do polimeryzacji proszku.
    Dla potrzeb transportu technologicznego zastosowano ręczny transport podwieszony.
    Oczyszczarka wirnikowa przelotowa zapewnia, poprzez śrutowanie, odpowiednią przyczepność farb proszkowych.
    Kolory słupów zależą tylko od oczekiwań klientów.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...