Gromadzimy doświadczenia
Matthias Kosch, zastępca kierownika montażu w firmie Braunschweiger Flammenfilter GmbH
– Instalacja nie pracuje jeszcze optymalnie w każdym zakresie. Gdzie widzi Pan możliwość poprawy?
– Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że w pełni świadomie zdecydowaliśmy się na tę technologię instalacji. Naszym celem jest zwiększanie liczby elementów lakierowanych proszkowo, a tym samym lepsze wykorzystanie nowej linii. Potrzebujemy do tego doświadczeń, które właśnie teraz możemy gromadzić. Potrzeba usprawnień występuje w wielu miejscach. Najważniejsze jest teraz dla nas zoptymalizowanie kierowania ruchem powietrza. Kabina lakiernicza jest od góry otwarta, przez co powstają zawirowania powietrza, które mają wpływ na jakość powłoki. Dalsze zmiany dotyczyć będą drzwi do kabiny.
– Kabina lakiernicza wyposażona jest z dwóch stron w podwójne drzwi przesuwane. Otwierają się one równocześnie, dzięki czemu polakierowany element może wyjechać do pieca a nowy wjechać do kabiny z drugiej strony. Co chciałby Pan zmienić?
– Ustaliliśmy, że wskutek równoczesnego otwierania wszystkich drzwi powstaje ciąg powietrza i proszek zasysany jest do hali. Z tego powodu wolelibyśmy, aby drzwi otwierały się przemiennie. Zatem najpierw drzwi do wyjazdu do pieca, a potem drzwi do wjazdu nowych elementów.
Jola Horschig, Springe
Tłumaczenie z „Besser Lackieren!”
Michał Bedyk
nr 17/2011, str. 1, 2
Komentarze (0)