Specjalne miejsce Unia Europejska wyznaczyła chlorkowi metylenu. W 2009 roku Parlament Europejski przegłosował zakaz stosowania rozpuszczalnika dla użytkowników indywidualnych i zastosowań przemysłowych począwszy od grudnia 2010 roku. Użytkownicy już posiadający te związki mogą je stosować na zasadzie ograniczonej wyłączności, jednakże całkowity zakaz ich stosowania ma miejsce od 6 czerwca 2012 roku. Zwiększająca się ilość globalnych regulacji prawnych i inne działania dotyczące poprawy bezpieczeństwa i zdrowia pracowników stworzyły potrzebę opracowania zrównoważonych chemicznie technologii usuwania proszku.
Alternatywne technologie zrównoważone
Zwiększająca się ilość globalnych regulacji prawnych dotyczących procesów usuwania proszku wymaga powstania wielu alternatyw. Poszczególne procesy powinny zapewniać trwałość, odpowiadanie wymaganiom wykonawczym i zapewniać wolne od wytrawienia usuwanie proszku na wielu podłożach.
Inną metodą usuwania proszku z podłoży stalowych jest system dwufazowy. Metoda ta zapewnia szybkie usuwanie proszku, oferując każdemu użytkownikowi możliwość dostosowywania i regulacji ilości tych dwóch składników, w zależności od rodzaju powłoki, którą chce się usunąć. Funkcje te są dostępne dzięki Master Remover 4500.
Metoda nadająca się do podłoży wrażliwych wykonanych z aluminium, cynku i magnezu (jak również ze stali) jest inna. Master Remover 6000 jest systemem dwufazowym, ze wskaźnikiem szybkości usuwania, podczas drugiej fazy funkcjonuje jako bariera fizyczna służąca minimalizacji powierzchniowej straty ciepła i parowania. Na wykresach przedstawiono przykłady wskaźników szybkości usuwania dla każdego z procesów z Master Remover dla różnych powłok. Należy zauważyć, jak wskaźnik szybkości usuwania jest wysoce zależny od temperatury roboczej i że wybór odpowiedniego procesu jest kluczem do optymalizacji wszystkich wymagań dotyczących usuwania proszku.
Komentarze (0)