• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 6(86)/2013

    Artykuły branżowe

    Drewno

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.11.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 1 z 3

    Polerowanie mebli wykończonych na wysoki połysk


    Od pewnego czasu w branży meblowej daje się zauważyć duży popyt na meble oraz elementy dekoracji wnętrz wykończone na wysoki połysk. Dlatego też wiele firm specjalizujących się w usługach lakierowania elementów i półfabrykatów meblowych, jak również firmy meblowe bezpośrednio produkujące meble, musiały dostosować się do panujących trendów. Wykończenie na wysoki połysk wiąże się często z dodatkową operacją polegającą na polerowaniu wylakierowanej wcześniej powierzchni.


    Polerowanie takie odbywa się przy użyciu polerek mechanicznych wyposażonych w odpowiednie narzędzia oraz specjalistycznych past polerskich. Rynek krajowy i zagraniczny oferuje na tym polu szereg rozwiązań technologicznych oraz całą gamę różnorodnych produktów wspomagających proces uzyskiwania wysokich połysków. Niestety, musimy mieć na uwadze, że zakup pasty czy też narzędzia w postaci gąbki czy futra nie do końca załatwia temat polerowania. Bardzo ważnym elementem jest dopasowanie odpowiedniego narzędzia do danej pasty czy też mleczka polerskiego.

    1408odpowiednia_001.jpg

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Fot. 1


    Na rynku krajowym na uwagę zasługuje polska firma o nazwie PolishStyl, która to już kilka lat temu rozszerzyła swoją ofertę o narzędzia do polerowania oraz pasty polerskie. Nabytą od tamtej pory wiedzę, dodatkowo poszerzaną o uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach, pracownicy PolishStyl wykorzystują przy indywidualnym doborze produktów dla klienta. Szeroka gama narzędzi w postaci tarcz polerskich, gąbek i futer oraz różnorodność past polerskich pozwala firmie na szerokie spektrum działania wybiegające często poza przemysł meblarski. Obecnie PolishStyl sprzedaje materiały polerskie również do firm specjalizujących się w obróbce metalu, produkcji elementów jachtów, lakierni samochodowych oraz indywidualnych rozwiązań klienta.

    Na szczególną uwagę zasługuje kilka starszych sprawdzonych produktów oraz nowych, które to w ostatnim czasie zostały wprowadzone do oferty sprzedażowej. I tak w przypadku firm meblowych, które posiadają w swoim parku maszynowym automaty polerskie wałowe, doskonale sprawdza się produkt o nazwie handlowej AS61 (fot. 1). Pasta ta dedykowana jest do pracy z narzędziami w postaci wałów polerskich składających się z szeregu tarcz bawełnianych (fot. 2) o odpowiedniej gramaturze i wymiarach. Sama pasta jest dość agresywna, a dodatkowo, w połączeniu z agresywnym narzędziem, powoduje bardzo szybki efekt wstępnego polerowania. Przy tak agresywnym zestawie przygotowanie powierzchni do polerowania polega na przeszlifowaniu materiałem ściernym o granulacji P1000 lub P1200. Pasta AS61 ma konsystencje ubitego kremu, dlatego też niezbędne jest jej rozcieńczenie. Do tego celu firma PolishStyl stworzyła bezwonny produkt o doskonałych parametrach rozcieńczających o nazwie handlowej RPS 01. Ilość dodawanego rozcieńczalnika do pasty zależy od rodzaju aplikacji na powierzchnię polerowaną.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...