Należy pamiętać, że zbyt duża prędkość taśmy szczególnie na gatunkach twardych może powodować efekt przypalenia taśmy. Z kolei zbyt mała prędkość taśmy może być powodem jej zerwania.
Tylko odpowiedni dobór materiału i parametrów do konkretnego zadania gwarantuje optymalne korzyści produkcyjne i finansowe.
Gąbki ścierne.
Włókniny ścierne.
Rozwiązania godne polecenia
Polecamy szczególnie do powierzchni płaskich nowe produkty na rynku: WPF420 – do szlifowania oklein i drewna liściastego oraz idealny produkt do mocno zażywiczonej sosny pod nazwą handlową WPF520. Ważnym aspektem szlifowania jest również kosmetyka ręczna – dobór właściwego narzędzia, którym może być mata, gąbka ścierna czy włóknina lub zastosowanie maszynek oscylacyjnych (krążki, arkusze, delty) pozwala uzyskać jednorodną powierzchnię pod lakier czy bejce. Aby zapewnić sobie jeszcze lepszą powtarzalność powierzchni i móc zaoszczędzić czas związany z ręczną kosmetyką przed lakierowaniem, jak również zmniejszyć nakłady na szlifowanie międzyoperacyjne, polecamy jako producent naszą technologię szczotkowania. Odpowiednio skonfigurowana szczotkarka, wyposażona w dobrane pod szczególne potrzeby klienta szczotki, pozwala wyeliminować do 99% nakładów na ręczną kosmetykę, przyczyniając się również do oszczędności w nakładach lakieru.
Szczotkowanie elementów ramowych.
Szczotkowanie listew.
Nasze szczotki są elastycznym narzędziem, przez co idealnie wycinają wystające włókna na drewnie czy okleinach. Szczotki pozwalają na bardzo dobre wyszlifowanie całej powierzchni, penetrując każdy zakamarek szlifowanego elementu – przez co uzyskujemy jednorodną chropowatość na całej powierzchni. Szczotki to również idealne narzędzie do powtarzalnego zaokrąglania trudnych krawędzi elementów.
Szczotkarka dwuręczna PolishStyl.
Bazując na wieloletnim doświadczeniu naszym i naszych partnerów, polecamy szereg rozwiązań – od prostych szczotkarek jednogłowicowych, aż po rozbudowane duże szczotkarki wielogłowicowe i centra szlifierskie. W codziennej pracy w większości zakładów meblowych niezrównanym narzędziem jest nasza szczotkarka dwuręczna. Jej uniwersalność doceniło już grono naszych klientów podczas przygotowania powierzchni pod lakier. Inne zastosowania szczotkarki to również delikatna strukturyzacja, rozcieranie olejów i wosków, wcieranie bejcy, czy polerowanie. Podczas procesu szlifowania należy pamiętać, iż to między innymi dzięki niemu nasz produkt finalny (biurko, krzesło, komoda) będzie piękny i klient, który go kupi będzie chciał go oglądać i dotykać. Aby uzyskać optymalny rezultat, nie możemy pomijać też samych szlifierek, ich dobry stan techniczny jest nieodzownym warunkiem uzyskania dobrej powierzchni szlifowanej. Reasumując, każdy aspekt procesu szlifowania powinien być dobrze przemyślany i kontrolowany – stan szlifierki, rodzaj użytego materiału, dobór odpowiednich granulacji i ich przeskoku, optymalizacja szlifu kończącego. Życząc wszystkim miłego szlifowania zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr C32/1 w hali 24 na targach LIGNA 2011 w Hanowerze.
Zespół PolishStyl
Komentarze (0)