Technologia suchego lodu do delikatnych powierzchni czujników stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym
Czujniki kontrolujące ciśnienie w zastosowaniach motoryzacyjnych spełniają bardzo ważne zadania. Dzieje się tak z powodu wysokich standardów jakościowych. Aby sprostać wymaganiom braku cząstek nie większych niż 200 mikrometrów, jeden ze światowych dostawców sensorów stworzył dla technologii suchego lodu automatyczny system monitorowania pozwalający na w pełni zautomatyzowany proces produkcyjny.
Międzynarodowa firma technologiczna Sensata Technologies Holding N.V. jest jednym z liderów na rynku sensorów, zabezpieczeń elektrycznych oraz rozwiązań kontrolujących produkcje. Swoje centra biznesowo-operacyjne posiada w 11 krajach. Produkty firmy Sensata wpływają na bezpieczeństwo, wydajność i komfort milionów ludzi każdego dnia w takich dziedzinach życia, jak motoryzacja, sprzęt AGD, lotnictwo, przemysł ciężki, wojsko, ogrzewanie, klimatyzacja i wentylacja, magazynowanie danych czy też telekomunikacja. Sensory średnich i wysokich ciśnień stosowane są natomiast w systemach common-rail, układach paliwowych, olejowych i przekładniach samochodów. Sensory są usytuowane za jednostkami filtrów i spełniają zadanie układów bezpieczeństwa. - W szczególności producenci motoryzacyjni i ich główni kooperanci zwiększyli wymogi związane ze stopniem oczyszczania, wymagając aby na detalach nie znajdowały się cząsteczki większe niż 200 ?m - opowiada Sander Salaa, inżynier procesu w Sensata Technologies w Almelo. - Tyczy się to nie tylko nowej generacji układów wysokiego ciśnienia common-rail oraz aplikacji średniego ciśnienia lecz również sensorów obecnie produkowanych w fabryce Sensata w Malezji. Wysoki stopień oczyszczenia nie może być osiągnięty przez stosowany dotychczas system przygotowania powierzchni.
Znając proces oczyszczania elementów ceramicznych w jednej z meksykańskich fabryk, Sander Slaa i Denis Giesen, menedżer produkcji czujników w Europie uznali, iż może to być dobry punkt początkowy dla projektu polepszania stopnia oczyszczania powierzchni przy produkcji czujników. Po przeszukaniu danych dostępnych w internecie firma skontaktowała się z kilkoma producentami dysz dla aplikacji suchego lodu jak i kompletnych systemów oczyszczania zmrożonym CO2. - Najbardziej przekonała nas oferta firmy acp - wyjaśnia Deninis Giesen. - Dodatkowymi atutami firmy było jej doświadczenie w instalacjach produkcji motoryzacyjnej, jak i fakt lokalizacji w Europie, co w znacznym stopniu ułatwiło sam proces wdrażania nowej technologii.
Komentarze (0)