Zazwyczaj w instalacji z aplikatorem tarczowym transport elementów odbywa się po pętli w kształcie litery omega, w środku której umieszczony jest rozpylacz. - Korzyści płynące z systemu tarczowego wynikają z powolnego i stałego nakładania powłoki lakierniczej, jej dużej gęstości przy równoczesnej wysokiej wydajności procesu – wyjaśnia Goldmann, argumentując wybór powyższego rozwiązania.
- Ponadto, metoda ta charakteryzuje się maksymalnym współczynnikiem sprawności, zaś przy zastosowaniu rozpylacza tarczowego wszystkie problematyczne obszary można bardzo dobrze polakierować.
W przypadku zmiany wymogów względnie warunków brzegowych powyższą koncepcję będzie trzeba przemyśleć na nowo, jak to przedstawiono poniżej.
Wielokrotna zmiana koloru lakieru wymaga nowej koncepcji
- W tym przypadku właściwym wyborem jest proces aplikacji, w którym lakier nakładany jest za pomocą rozpylacza dzwonowego umieszczonego na podnośniku – wyjaśnia Johannes Ott, również pracownik działu sprzedaży firmy LacTec. - Przy nakładaniu powłoki za pomocą rozpylacza dzwonowego zmiana koloru lakieru jest daleko mniej skomplikowana niż w przypadku zastosowania aplikacji za pomocą rozpylacza tarczowego, gdyż odpadają zarówno jałowy przebieg przez kabinę, jak i pętla w kształcie litery omega. Przy tej technologii aplikacji zespół dozujący znajduje się na podnośniku w pobliżu rozpylacza.
Komentarze (0)