• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(65)/2010

    Artykuły branżowe

    Urządzenia Lakiernicze

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  01.05.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 4

    Przewodność: do 50µS/cm


    Pozostałe dane zgodne z dyrektywą 1907/2006/WE zawarte są w karcie charakterystyki preparatu wraz z jego identyfikacją, określeniem zagrożeń i informacjami ekologicznymi. Optyczna ocena dobrze przygotowanej powierzchni to: powłoka w różnych odcieniach barwy niebieskiej, złotawa, różowo-szara, szara, z równomiernym filmem wodnym (bez przerw-dziur). Aby uzyskiwać takie pozytywne wyniki, należy pamiętać o konieczności przeprowadzania okresowych, zależnych od szeregu uwarunkowań, konserwacji urządzeń myjni. Woda. Do prawidłowego funkcjonowania stanowisk malarni niezbędna jest woda o stopniu czystości wody pitnej. Niemniej zaleca się stosowanie wody demineralizowanej (demi) nie tylko w ostatnim etapie procesu przygotowania powierzchni, tj. płukaniu, ale również w pozostałych strefach.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Woda demi (dejonizowana) jest pozbawiona zanieczyszczeń w postaci soli i obcych jonów. Otrzymuje się ją poprzez ich wymianę lub stosując proces odwróconej osmozy. Uzyskaną w ten sposób wodę cechuje przewodnictwo mniejsze niż 20µS/cm. Orientacyjne zapotrzebowanie wody w operacji płukania dla elementów płaskich wynosi 1-2 l/m², przy czym wynoszenie ok. 0,1-0,2 l/m². Suszenie po mokrym procesie przygotowania powierzchni. Temperatura pracy: 110-120ºC

    Czas przebywania w temperaturze jw.: ok. 15 min

    85401i.jpg

    Zawieszanie ze względów ekonomicznych powinno uwzględniać maksymalne wykorzystanie dysponowanej pod przenośnikiem przestrzeni.


    Malowanie. Parametry malowania przy metodzie elektrostatycznego ładowania farby (jak i tarciowego) zależą przede wszystkim od charakterystyki pokrywanych wyrobów. Podstawowymi parametrami są: napięcie ładowania wynoszące do 90 kV, nastawy ciśnień powietrza oraz odległości dysz pistoletów od malowanych powierzchni. Należy podkreślić, że zawyżanie parametrów jest nieekonomiczne – nie zwiększając wydajności powoduje zwiększenie zużycia farby i źle wpływa na jakość wymalowań. Wydajność malarni jest cechą indywidualną zależną od potrzeb i szeregu innych uwarunkowań natury technicznej. W malarniach automatycznych związana jest ona z prędkością przenośnika, która wynosi od niespełna jednego do kilku metrów na minutę. Farby proszkowe. Rodzaj i kolor zależą od indywidualnych potrzeb. Do każdej wyprodukowanej i dostarczonej partii farby producent dołącza dokument w postaci certyfikatu – świadectwa jakości, który łącznie z etykietami na opakowaniach zawiera informacje:

    - dane producenta

    - nazwa, oznaczenie farby, kolor np.: Alesta EP (epoksydowo-poliestrowa), RAL 7035

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ dende 1 ponad rok temu A jak widzicie to - https://arkadiacare.pl/... To agencja opiekunek osób starszych w Niemczech, która umożliwia zarobienie więcej niż na wymagających stanowiskach w Polsce. Czy nie poszło to wszystko w złym kierunku?
      oceń komentarz zgłoś do moderacji