b) żadna z substancji wprowadzanych z instalacji do powietrza nie jest objęta poziomami dopuszczalnymi lub wartościami odniesienia w powietrzu.
Poza opisanymi wyżej przypadkami, wprowadzanie gazów lub pyłów z instalacji do powlekania wymaga uzyskania pozwolenia.
W nowej ustawie o odpadach z 14.12.2012 r. [Dz.U. z 2013 r., poz. 21] w rozdziale 2 zawarte zostały przepisy przejściowe, dostosowujące i końcowe. Z rozdziału tego dowiemy się do kiedy ważne są dotychczasowe decyzje wydane na podstawie "starej" ustawy o odpadach, która straciła swą moc 23.01.2013 roku.
Zgodnie z art. 231 ust. 1 ww. ustawy, decyzje zatwierdzające program gospodarki odpadami niebezpiecznymi i decyzje zatwierdzające program gospodarki odpadami wydane na podstawie przepisów dotychczasowych wygasają z dniem wejścia w życie nowej ustawy o odpadach. Wyjątek stanowią decyzje dotyczące zbierania, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, które to zachowują ważność na czas na jaki zostały wydane, nie dłużej niż przez dwa lata od dnia wejścia w życie nowej ustawy o odpadach. Czyli do tego czasu posiadacz odpadów może prowadzić zbieranie lub przetwarzanie odpadów na podstawie dotychczasowej decyzji. Przypomnę, że przetwarzanie odpadów to procesy odzysku lub unieszkodliwiania, w tym przygotowanie poprzedzające odzysk lub unieszkodliwianie.
W przypadku pozwoleń zintegrowanych wydanych przed dniem wejścia w życie nowej ustawy, obejmujących wytwarzanie i gospodarowanie odpadami, zachowują ważność na czas, na jaki zostały wydane.
Komentarze (0)