Tak, jak i w przypadku wielu innych nowych technologii, przedsiębiorstwo SSI Schaefer odegrało pionierską rolę i stało się jednym z pierwszych użytkowników tej nowej farby proszkowej. Norbert Siefke, odpowiedzialny za proces malowania proszkowego w firmie FGW w SSI Schäfer podkreśla, że w zakładzie Neunkirchen przetwarzane jest rocznie 120 tys. ton stali. - Zmniejszenie grubości warstwy farby proszkowej daje zatem ogromne oszczędności finansowe - podsumowuje.
Jednocześnie potrzebna jest mniejsza ilość sprężonego powietrza, a w obiegu w urządzeniu rozpylającym, składającym się z 24 pistoletów, znajduje się tylko 10-15 kg farby proszkowej. Zmniejsza to stratę farby podczas zmiany koloru i redukuje koszty.
Części w magazynie wysokiego składowania, w którym przedsiębiorstwo SSI przetwarza rocznie 120 tys. ton stali. Źródło: Horber Dział Marketingu
KABE pozostaje kluczowym partnerem dostarczającym SSI Schäfer swoje produkty. - Zawsze mogę mieć pewność, że mamy u siebie najwyższej jakości właściwą farbę proszkową - dopowiada Jörg Kassel.
Ultracienkowarstwowa farba proszkowa jest kluczowym czynnikiem optymalizacji procesów
Jakość cienkowarstwowej farby proszkowej jest imponująca i nie trzeba obawiać się jej porównania do farb ciekłych. - Dzięki zoptymalizowanym recepturom i specjalnej technologii produkcji jesteśmy w stanie zaoferować farby proszkowe o ultracienkiej warstwie, która, w zależności od koloru, spełnia swoją rolę już od grubości 20 µm, a przy tym nie jest przeźroczysta - mówi Marko Büttgen, kierownik Działu Sprzedaży Farb Proszkowych KABE Deutschland.
SSI Schäfer osiąga stały wzrost produkcji dzięki szeregowi działań optymalizujących proces malowania proszkowego. Gdy wcześniej na godzinę wykonywano 170-190 przejść urządzenia, dziś liczba ta wynosi 340-380 jednostek na dzień! Do takiego wzrostu mocy przyczyniło się wykorzystanie nowej farby proszkowej, która jest wypalana przez 10 minut w temperaturze 160°C. Dzięki obniżeniu temperatury pieca o więcej niż o 20°C zaoszczędzono więcej niż 15% energii, co miało pozytywny wpływ na wysokość opłat za gaz. Jörg Kassel zapowiedział dalsze oszczędności. - Ze względu na ograniczoną konstrukcję krawędzi, budowane części mogą być łączone ze sobą ze znacznie lepszą dokładnością - wyjaśnia. - Znacznie zmniejszy to liczbę części, które muszą podlegać obróbce wstępnej i obróbce finalnej.
Komentarze (0)