![](https://www.lakiernictwo.net/img/artykuly/1081_przyjazne-dla-zdrowia-i srodowiska_1.jpg)
Najpowszechniej stosowanym surowcem w tym segmencie nadal pozostaje drewno bukowe, które cechuje słaba chłonność. Wszystkie systemy lakiernicze współcześnie stosowane w tym sektorze – w tym produkty: TT03, TW34132, HMM9A023 i HMM5A076 – wymagają od powłoki połączenia w sposób zbalansowany własności tixotropii ze zdolnością zwilżania, innym istotnym dla segmentu parametrem wodnych produktów lakierniczych.
Innym przykładem produktu o zbalansowanej równowadze parametrów tixotropia/rozciągliwość jest produkt HMM9A013 dedykowany do atomizacji rotacyjnej – z zastosowaniem urządzeń rotacyjnych, takich jak dyski i dzwony. Wszystkie przedstawione cykle wodne mogą być zastosowane w odniesieniu do siedzisk i oparć ze sklejek – w tym i giętych. Uzyskana powłoka odznacza się doskonałą jednorodnością, przejrzystością i zalewaniem mikroszczelin. Przedstawione cykle lakiernicze w tabelach 1-5 z dużym powodzeniem stosowane są też przez producentów drzwi wewnętrznych.
Wodny system doboru emalii kryjących
Może on być wykorzystywany w sektorze frontów z MDF i mebli lakierowanych systemami kryjącymi. Propozycja emalii wodnych marki ILVA stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie producentów mebli kuchennych i łazienkowych, producentów mebli dziecięcych oraz zabawek. Emalie wodne marki ILVA gwarantują możliwość dobrania lakieru o odpowiedniej barwie spośród standardowych palet kolorystycznych RAL i NCS. Na potrzeby wodnego systemu doboru kolorów opracowano i określono optymalne właściwości fizykochemiczne, jak lepkość i ciężary właściwe każdego z elementów systemu: tak 16 past barwiących, jak i grupy lakierów bazowych zwanych konwerterami. Pigmentowane elementy systemu przebadano pod kątem ich własności barwienia, pływalności i sposobu układania się w warstwie filmu lakierniczego, a także pod kątem stałości wybarwienia i odporności na czynniki niszczące. Wartym podkreślenia jest fakt, iż od wielu lat IVM Chemicals nie stosuje w produkowanych przez siebie pastach związków ołowiu i chromu sześciowartościowego, spełniając tym samym wymogi europejskiej normy EN 71-3.
Komentarze (0)