Porównanie struktury grubości warstw standardowej farby proszkowej oraz farby proszkowej UDS.
Różnorodne wymagania dla farby proszkowej
Połączenie właściwości typu cienka warstwa, niska temperatura i przydatność do zastosowań zewnętrznych sprawia, że farba proszkowa PES-166-UDS produkcji Karl Bubenhofer AG jest czymś szczególnym. W ebm-papst farba ta musi jednak sprostać jeszcze kolejnym wymaganiom. Co prawda większość wentylatorów w dalszym ciągu jest zabudowywana we wnętrzu agregatów, jednak coraz częściej pojawiają się one w zakresie wzroku użytkownika, jak na przykład urządzenia klimatyzujące w supermarketach. - Urządzenia te coraz częściej są montowane w lokalizacjach innych niż na dachu i dlatego wzrasta znaczenie wizualnej jakości malowania proszkowego - dodaje Stefan Schmitt. - Jednorodność i gładkość powłoki jest więc koniecznością.
Wreszcie, farba PES-166-UDS doskonale spełnia wymogi wyznawanej przez ebm-papst filozofii "GreenTech". - Podczas opracowywania nowej farby proszkowej od samego początku uwzględniliśmy zasadę, że każdy nowy produkt musi być bardziej przyjazny dla środowiska i wydajniejszy niż jego poprzednik - stwierdził Roger Zeller.
Przy tylu słowach uznania trzeba jednak jeszcze postawić pytanie, czy ultracienkowarstwowa farba proszkowa nie sięga granic swoich możliwości? - Powstają wciąż coraz to nowe substraty i wielokrotnie użytkownik nie wie, jaką otrzyma jakość od producenta - mówi Roger Zeller. - Dzięki intensywnej wymianie wiedzy do tej pory jednak zawsze w krótkim czasie znajdowano poprawne rozwiązania.
Komentarze (0)