• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(65)/2010

    Artykuły branżowe

    Motoryzacja

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.05.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

    Strona 2 z 4

    86102g.jpg

    Rozpuszczalnikowy system mycia pierścieni synchronizatorów jest prowadzony przy pełnym odbiorze oparów. Ustawiony obok moduł destylacji w sposób ciągły oczyszcza środek myjący z frakcji oleistych.


    Seryjne mycie przy pomocy rozpuszczalników

    Wiele części samochodowych oczyszczanych jest pojedynczo – ułożone w odpowiedni sposób podczas procesu mycia. Najczęściej jednak tworzą one zestawy pakietów po kilkanaście lub kilkadziesiąt sztuk. Zaletą mycia pakietowego jest większa przepustowość przy relatywnie krótkim czasie, co w znaczący sposób obniża koszty całego procesu. Aby osiągnąć poziom oczyszczenia spełniający wymagania danej specyfikacji technicznej, proces musi być odpowiednio dopasowany zarówno do rodzaju elementu, jak i stopnia jego zabrudzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku przeprowadzenie testów z udziałem dostawcy urządzeń myjących lub/oraz z producentem środków chemicznych.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Taką drogę dojścia do optymalnych ustawień wybrał producent mechanizmów synchronizatorów skrzyń biegów dla niemal wszystkich ważniejszych marek samochodów ciężarowych. W zależności od rodzaju pojazdu cały mechanizm składa się z podwójnego lub potrójnego systemu synchronizatorów. Każdy z nich może mieścić w sobie do 10 indywidualnych części. Środki smarujące używane podczas produkcji metalurgicznej zawierają w sobie frakcje organiczne, związki węgla oraz drobinki metalu z poszczególnych etapów obróbki. Dla tak skomplikowanego procesu oczyszczania firma początkowo postanowiła zainstalować system mycia za pomocą ciekłego azotu, co w znaczny sposób przyśpieszyło proces, jak i obniżyło koszty. Celem było uzyskanie odtłuszczonych suchych podzespołów. Wielokrotne próby wykazały jednak, iż najlepsze rezultaty zarówno pod względem technologicznym, jak i ekonomicznym są osiągane wraz z użyciem preparatu Dowclene 1601 – zmodyfikowanego alkoholu. Pomysłowa struktura programu produkcyjnego połączona z łatwym sterowaniem ruchami detali podczas każdego z etapów mycia stworzyła możliwość skonstruowania przez użytkownika autorskich programów operacyjnych z przeznaczeniem dla każdego z zadań. Cały system jest ponadto wyposażony w moduł dodatkowego spryskiwania. Pozwala to na wkomponowanie drugiego etapu mycia, dla którego środek chemiczny podawany jest z oddzielnego zbiornika. Co więcej, do układu dodano moduł mycia ultradźwiękami tak, aby być pewnym, iż wszystkie zanieczyszczenia, takie jak niemetaliczne pozostałości po obróbce, osady grafitu czy też frakcje oleiste, zostaną usunięte.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...