
Bardziej elastyczne procesy przygotowania powierzchni
Trend ku wdrażaniu w pełni bezpiecznych technologii sprzyja coraz bardziej uniwersalnym zastosowaniom rozpuszczalnikowych rozwiązań w procesach przygotowania powierzchni. Dla przykładu, możliwe jest zbudowanie układu, który będzie współdziałał zarówno z węglowodorami, modyfikowanymi alkoholami czy chlorowanymi węglowodorami. Tego typu nowoczesne instalacje pozwalają bezpiecznie inwestować siły firmy w nowe projekty dzięki łatwości przechodzenia pomiędzy poszczególnymi rodzajami środków myjących.
Więcej niż zwykłe odtłuszczanie
Rozpuszczalniki są tradycyjnie uważane za substancje niebezpieczne. Z drugiej jednak strony, zanieczyszczenia w formie frakcji stałych, takie jak odłamki metali, które zostały uwięzione w filmie oleju lub tłuszczu, są usuwane z łatwością, gdyż nie przywierają już do podłoża. Aby spełnić coraz bardziej restrykcyjne wymogi liczby stałych cząstek, systemy myjące są wyposażone w kilka zbiorników ze środkiem myjącym, ultradźwięki, specjalne rozwiązania filtracyjne oraz specjalne konstrukcje. Uwagi te tyczą się np. komory elektropoleringu, jak również płukania, kiedy to mamy pewność, iż dzięki odpowiedniemu kształtowi komory mycia żadna z oderwanych cząstek nie przywrze do ścian komory lub ponownie do detalu. Tego typu układy są między innymi zaprojektowane dla procesów walidowanych, jak np. technologie medyczne.
Parts2clean 2011
W jakim stopniu możemy zoptymalizować czas i pieniądze przeznaczane na
oczyszczanie detali w przemyśle samochodowym? Jakie procesy
przygotowania powierzchni zapewniają zarówno wysoką jakość, jak i
ekonomikę stosowania? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących
czyszczenia powierzchni detali odnajdą Państwo w ramach parts2clean.
Międzynarodowe Targi Przygotowania Powierzchni w Przemyśle odbędą się w
Centrum Wystawienniczym w Stuttgarcie w Niemczech w dniach 25-27
października 2011 roku. W ramach imprezy targowej będzie można zapoznać
się z procesami oraz środkami odtłuszczającymi, oczyszczaniem, obróbką
ścierną, chemicznym przygotowaniem powierzchni, urządzeniami do
transportu detali, rozwiązaniami automatyzacji procesów, technologią
tzw. czystego pomieszczenia, zarządzaniem jakością, metodami badawczymi,
rozwiązaniami zagospodarowania odpadów, zabezpieczeniamiantykorozyjnymi, pakowaniem, czasową ochroną detali, najnowszą fachową
literaturą.
Doris Schulz