• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 5(97)/2015

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.09.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2


    Automatyczna obróbka strumieniowo-ścierna


    Maszyna RHBD 34/20-K pozwala na ciągłą obróbkę ram podwozi ciężarówek o wymiarach do 3,2 m × 13,0 m × 2,0 m (szer. × dług. × wys.). System transportu zawieszkowego przystosowano do udźwigu do 10 ton. Elementy przyczep najpierw są transportowane do komory wejściowej. Po zamknięciu komory, za pomocą zajmujących niewiele miejsca drzwi przesuwnych, rozpoczyna się proces obróbki strumieniowo-ściernej, który Stephan von Schwander opisuje następująco: - Każdy z elementów stalowych jest inny, co zwykle wymusza różne parametry obróbki w zależności od wielkości i budowy około 20 różnych rodzajów elementów. Dzięki unikalnym pozycjom oraz kątom położenia turbin na komorze możemy czyścić strumieniowo wszystkie nasze komponenty przy pomocy jednego programu. Jedyną zmienną jest tutaj prędkość transportu. Dzięki temu obsługa systemu obróbki strumieniowo-ściernej Rösler jest bardzo prosta i łatwa.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Maszyna RHBD jest wyposażona w 12 łatwo obsługowych turbin H 42, zapewniających optymalne przyspieszenie strumienia medium i efektywny proces czyszczenia. Moc zainstalowana każdej z turbin wynosi 11 kW. Turbiny są rozmieszczone pierścieniowo dookoła komory i zamontowane pod kątem, który idealnie umożliwia dostęp do elementów obrabianych, włączając w to powierzchnie przednie i tylne. Jak we wszystkich oczyszczarkach firmy Rösler, komora czyszcząca maszyny RHBD w firmie Huffermann składa się z grubych na 8 mm płyt ze stali manganowej, a ściany narażone na strumień ścierny są dodatkowo wyłożone grubą na 25 mm łatwo wymienialną stalową wykładziną. Po zakończeniu procesu obróbki wszystkie wyroby stalowe przechodzą do komory wyjściowej przed przetransportowaniem ich do pomieszczenia obróbki ręcznej. Dzięki znakomitym rezultatom osiąganym przez system RHBD tylko kilka powierzchni, jak np. niektóre narożniki, które były niedostępne dla procesu automatycznego, musi zostać wykończonych ręcznie. W zależności od rodzaju podwozia zajmuje to od 10 do 20 minut. Zadowolenie Pana inwestora jest więc zrozumiałe. - Przy wykorzystaniu systemu obróbki strumieniowo-ściernej firmy Rösler osiągamy znacznie wyższą wydajność przy stałej, doskonałej jakości, a wszystko to przy zauważalnie niższych kosztach - ocenia Schwander.


    Konstrukcja sprzętu dostosowana do specyficznych wymagań


    Ograniczona powierzchnia instalacji sprzętu u klienta stanowiła wyzwanie dla prac projektowych i instalacji. Przykładowo, rozstaw kolumn w hali wynosił tylko 5,6 m, co pozostawiało bardzo mało przestrzeni na umieszczenie turbin, biorąc pod uwagę, że stalowe elementy do obróbki mają szerokość do 3,2 m. Z powodu tych ograniczeń przestrzennych, systemy czyszczenia i dozowania medium roboczego musiały być umieszczone nad systemem transportowym wieszaków. Aby sprostać temu założeniu, w niektórych miejscach musiał zostać podniesiony dach hali. Dodatkowo, konieczne było dobudowanie niewielkiego pomieszczenia na odpylacz i podnośnik kubełkowy. System odzysku mediów z obróbki ręcznej został zintegrowany z systemem RHBD. - Technicy firmy Rösler potrafili doskonale wyjść naprzeciw wyzwaniom podczas instalacji urządzeń - dodaj Stephan von Schwander.


    Rösler Oberflächentechnik GmbH

    Fot. Rösler Oberflächentechnik GmbH


    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...