- Ścierniwo ma równomierną prędkość wylotową, gdyż zbiornik jest pod ciśnieniem, co powoduje oszczędność powietrza i skuteczniejsze wykorzystanie ścierniwa.
- Gwarantowany przepływ i minimalne zużycie nawet najmniejszych ścierniw.
- Potencjalna praca przy ciśnieniu oczyszczarki od 0,1 do 10 barów.
- Nie wylatuje ścierniwo podczas rozruchu.
- Można delikatnie usuwać lakier nawet z żarówki [2].
Systemy sterowania
Pneumatyczne sterowanie PL167 wymaga pompy, gdy ciśnienia obróbki przekraczać będą 7 barów lub w połączeniu z ekstremalnej długości wężami oraz przy mokrym sodowaniu z dyszą KWB/H. Elektropneumatyczne sterowanie PL117 - to zdalne sterowanie umożliwia pracę z uchwytem czuwakowym elektrycznym. Zaletą jest natychmiastowe rozpoczęcie i zatrzymanie maszyny podczas pracy ze strumieniowym uchwytem czuwaka. Wymaga prądu 220-240V, 1 fazowego, 50 Hz lub 24V DC dla bezpiecznej i nieprzerwanej pracy w każdej sytuacji. Operator ma również małe okienko kontrolne do wybierania samego powietrza lub powietrza i ścierniwa.
ARMTECH, ze względów ekonomicznych, do mokrej obróbki najczęściej sugeruje zastosowanie układu sterowania W2, który włącza dopływ wody wraz z włączeniem strumienia roboczego z dyszą WJN [2].
Pakiety węży i dysz
- Czuwakowy uchwyt G2
Wszystkie pakiety węży są wyposażone w unikalny uchwyt czuwakowy G2, który ma zwiększony czas trwałości więcej niż o 30% w stosunku do innych modeli. Przycisk bezpieczeństwa jest łatwiejszy do obsługi zarówno dla operatorów prawo- i leworęcznych. Większa jego długość i szerokość dźwigni wymaga tylko 1/3 siły jego przestawiania w porównaniu z innymi modelami.
- Pakiet węży do "suchej" obróbki strumieniowo-ściernej
Komentarze (0)