• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 6(86)/2013

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.11.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 17 minut

    Strona 6 z 8


    Oczyszczarki SodaBlast System

    W przeciwieństwie do konwencjonalnych grawitacyjnych oczyszczarek, urządzenia SodaBlast System charakteryzuje stałe rozładowanie i kontrola ścierniwa. Sprężone powietrze przepływa przez dyszę wlotu powietrza w rurze wlotowej i powoduje wciągnięcia ścierniwa do strumienia powietrza przez wewnętrzne działanie rodzaju dyszy zasysającej, podobnej do Venturiego. W przeciwieństwie do innych oczyszczarek pneumatycznych, nie wymaga regulacji przepływu sody do dyszy natryskowej. Powietrze zmieszane z materiałem ściernym przymusowo odprowadzane jest z urządzenia. Rezultatem tego jest tłoczona stała i jednolita mieszanina ścierniwa z powietrzem bez zakłóceń wydajności. Płyta znamionowa świadczy o zgodności urządzenia z wymogami ASME i National Board Code.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Według SodaBlast Systems, urządzenia te są proste i bezproblemowe, wydajne, ekonomiczne i uniwersalne. Mają również niestandardowe wyposażenie. Proste, bo zawierają mieszaninę powietrza ze ścierniwem, i nie zużywa się ono. Oznacza to pozytywną kontrolowaną regulację dozowania ścierniwa. Swobodny strumień ścierniwa nie przestaje płynąć i nie zatyka się podczas pracy. Wszystkie części mające kontakt ze strumieniem powietrza ze ścierniwem są wykonane z materiałów odpornych na ścieranie, takich jak twardej specjalnie hartowanej stali stopowej, gumy i węglika wolframu, powodując bezproblemowe piaskowanie.

    Wydajna i ekonomiczna dobrze regulowana mieszanina powietrza ze ścierniwem zmniejsza ilość odpadów i nie zatyka się, nie powodując drogich "przestojów oczyszczania". Oferowanych jest kilka modeli, które mogą obsługiwać wiele ścierniw. Oznacza to, że można oczekiwać tych samych wyników, bezproblemowo, wydajnie i ekonomiczne, z sodą, piaskiem, kolbami kukurydzy, łupinkami orzecha lub z wieloma innymi ścierniwami [5].

    Obróbka strumieniowo-ścierna drobnych części w kabinach może być wykonywana na różne sposoby: pneumatycznie inżektorowo (zasysająca ścierniwo), ciśnieniowo lub metodami mokrego piaskowania. Wybór metody zależy od właściwej liczby detali i wielkości obiektu. Znaczenie ma również czas trwania czyszczenia, zużycie sprężonego powietrza i rodzaj ścierniwa, które są ważne dla właściwej kombinacji wymienionych elementów.

    Zawiesina (zimnej lub gorącej) wody i ścierniwa jest skierowana na powierzchnię przedmiotu. Powoduje to znacznie niższą chropowatość powierzchni niż przy suchej obróbce. Jest to bardzo potrzebne np. w przemyśle stali nierdzewnej i aluminium. Ponadto, w tej samej operacji są usuwane olej i tłuszcz. Dodatkowe przygotowanie do piaskowania jest więc zbędne. Takie bezpyłowe wykończenie daje znacznie mniejsze usuwanie pasywacji. Woda, jako nośnik zawiesiny, jest gromadzona w studzience kabiny. Dostawa zawiesiny do dyszy ręcznej jest realizowana poprzez bezdławicową pompę poliuretanową powiązaną z przewodami znajdującymi się wewnątrz kabiny. Sprężone powietrze jest dodawane dodatkowo do dyszy, nadając przyspieszenie zawiesiny ścierniwa w wodzie, co zapewnia efekt czyszczący. Po zetknięciu się zawiesiny z częściami oczyszczanymi, następuje jej spływanie do miski, zamykając obieg ścierniwa i wody w systemie. Rozbite ziarna ścierniwa i inne zanieczyszczenia są usuwane przez przelew do kanalizacji lub jako opcja do filtra i sedymentacji znajdujących się z tyłu obudowy. Dostępne są 3 modele: 915, 1215 i 1515. Wszystkie wykonane w 100% ze stali nierdzewnej z wieloma dostępnymi opcjami [6].

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...