Kontrola jakościowa farb proszkowych krok po kroku
Jednym z najważniejszych elementów w procesie produkcyjnym farb proszkowych jest profesjonalna kontrola jakości na każdym etapie produkcyjnym. Daje to gwarancję, że końcowy wyrób jest powtarzalny i stabilny. Kontrola jakości zaczyna się od fachowego badania surowców.
Do produkcji używane są tylko te surowce, które spełniają najwyższe standardy jakościowe. Po sporządzeniu premiksu, właściwego wymieszania, następnie homogenicznego przeekstrudowania, najistotniejszym elementem jest właściwe zmielenie farby. Kontrola uziarnienia i optymalne ustawienie młyna to najważniejszy etap produkcji dający nam pewność dobrej jakościowo farby. Właściwe zmielenie gwarantuje równomierny rozkład cząsteczki w farbie proszkowej. Wielkość cząsteczki powinna mieścić się w przedziale
Następnym etapem kontroli jakościowej farby proszkowej jest wymalowanie paneli (blaszek) w celu zbadania powłoki. Panele do wymalowania i badań są ściśle określone przez normę PN-EN 605 PN-ISO 1514 „Znormalizowane płytki do badania”.
Analizator układu wielkości cząstek.
Przygotowanie podłoża przeprowadzone zostaje w odniesieniu do określonego zastosowania przemysłowego (pod względem materiału i procedury czyszczenia) określonego w normie PN-EN ISO 8501-1 „Przygotowanie podłoży stalowych przed nakładaniem farb i podobnych produktów”.
Komentarze (0)