• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 5(97)/2015

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    Budownictwo

    Lakiernictwo Proszkowe

    Badanie Powłok

    ponad rok temu  01.09.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 10 minut

    Strona 5 z 6

    - Dla powłok proszkowych rodzaj efektu (stopień połysku, rodzaj powierzchni)


    System powłokowy może zostać zgłoszony do atestu przez każdą firmę. Zazwyczaj atest QUALISTEELCOAT zostaje nadany producentowi powłoki lub innej firmie, która projektuje skład powłoki, ale opiera się na zewnętrznej produkcji. Wszelkie zmiany w składzie powłoki oznaczają jednak, że należy uznać ją za nowy produkt, co w konsekwencji wymaga nowego atestu QUALISTEELCOAT. W przypadku systemów farb proszkowych, utrzymuje swą ważność atest QUALICOAT ostatniej warstwy i nie może być on ponownie badany jako część systemu powłokowego QUALISTEELCOAT. Wykonane przez zatwierdzone laboratoria testy sztucznego starzenia atmosferycznego i testy ekspozycji zewnętrznej, wykonane w celu uzyskania innych znaków jakości, mogą być użyte do udzielenia atestu QUALISTEELCOAT, pod warunkiem, że są zgodne z odnośnymi specyfikacjami, a raport z testów zatwierdzi Komitet Techniczny.


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Wymagania Techniczne QUALISTEELCOAT


    Każdy program jakości, planowany do stosowania w procesach produkcyjnych ma lub powinien mieć spisany kodeks postępowania, określający warunki konieczne do standaryzowanej oceny poprawności wprowadzonych procedur i stałej weryfikacji jakości uzyskiwanego produktu. W przypadku QUALISTEELCOAT takim kodeksem są Wymagania Techniczne, będące kompletnym kompendium wiedzy, omawiającym wszystkie regulacje dotyczące aspektów technicznych oraz relacji pomiędzy poszczególnymi podmiotami, realizującymi zadania w ramach zakładanych działań. W założeniu, dobre wymagania techniczne to gotowy przepis na poprawne funkcjonowanie jednej z wielu aktywności firmy produkcyjnej, rozwiązujący najczęściej pojawiające się wątpliwości, adekwatny do aktualnego stanu techniki i technologii stosowanych w zakładach objętych programem. Powoduje to konieczność częstych aktualizacji wymagań technicznych obejmujących rozwiązania szczególne lub opracowywanie kolejnych edycji/wydań w przypadku pojawienia się większej ilości zmian niezbędnych do wprowadzenia.

    Jako znak jakości odnoszący się ściśle do wydzielonego procesu technologicznego, QUALISTEELCOAT nie jest systemem zarządzania jakością w przedsiębiorstwie. Wdrożone normy PN-EN ISO 9000, PN-EN ISO 16949, czy QS 9000 opisujące systemy procedur zapewniających właściwe zarządzanie systemem jakości, są niewątpliwie kapitałem dla firm ubiegających się o licencje QUALISTEELCOAT, pomagając w prowadzeniu dokumentacji i kontroli wewnątrzzakładowej.

    QUALISTEELCOAT nie może być również mylony/łączony z gwarancjami udzielanymi na niezmienność w czasie i odporność korozyjną wykonywanych powłok. Oznacza znak jakości, który przydzielany jest w oparciu o raport sporządzany przez upoważnione laboratorium. Dokument ten potwierdza poziom jakości powłok w chwili badania. QUALISTEELCOAT nie ponosi odpowiedzialności za skutki lub szkody, bezpośrednio lub pośrednio powstałe wobec osób lub firm, produktów czy organizacji, powodowane przez posiadacza znaku w trakcie malowania lub przez jakikolwiek produkt noszący znak QUALISTEELCOAT. Jest natomiast jasnym sygnałem dbałości wykonawcy powłok o wysoką jakość prowadzonej produkcji i niewątpliwie jest informacją dla firm ubezpieczeniowych, oceniających poziom ryzyka związanego z wykonywaniem konkretnych kontraktów, pozwalającą na negocjowanie niższych składek.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...