• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian
    Strona 1 z 2

    Perfekcyjne lakierowanie małych części produkowanych masowo


    Niemiecka firma Walther Trowal, której polskim przedstawicielem jest LTT Transfer Technologii Sp. z o.o., początkowo produkując jedynie urządzenia do obróbki wykańczającej stale poszerzała swój asortyment, a dziś jest pionierem i liderem rynku, oferując szeroki wybór urządzeń i usług do udoskonalania różnych rodzajów powierzchni, np. obróbki wykańczającej, oczyszczania, stępiania krawędzi i suszenia szerokiego spektrum przedmiotów obrabianych, jak również lakierowania powierzchni małych elementów produkowanych seryjnie i masowo w urządzeniach Rotamat (zdj. 1).

     


    Zdj. 1.

     


    Zdj. 2.

     


    Zdj. 3.


    Urządzenia Rotamat znajdują zastosowanie w następujących gałęziach przemysłu:
    - lakierowanie i malowanie dekoracyjne (zdj. 2),

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    - zabezpieczanie antykorozyjne (zdj. 3),
    - pokrywanie powłokami antypoślizgowymi (uszczelki, oringi) (zdj. 4),
    - powlekanie przedmiotów klejami w celu uzyskania lepszego połączenia metal-guma (zdj. 5)
    - izolacja elektrostatyczna (zdj. 6)

     


    Zdj. 4.

     


    Zdj. 5.

     


    Zdj. 6.


    Dzięki zastosowaniu metody lakierowania bębnowego, małe części nie muszą być już indywidualnie umieszczane na specjalnych zawieszkach, lecz mogą być załadowane w stosunkowo dużych ilościach do bębna urządzenia Rotamat. Technologia ta jest idealna do obróbki małych elementów wykonanych z różnych rodzajów tworzyw sztucznych, jak elastomery, ABS, PBT, stopy metali, drewno itp.

    Jeden lub dwa pistolety lakiernicze pokrywają przedmioty obrabiane jednolitą warstwą lakieru, farby lub kleju. Można używać farb produkowanych zarówno na bazie wodnej, jak i na bazie rozpuszczalników. Temperatura obrabianych przedmiotów jest indywidualnie ustawiana i kontrolowana za pomocą przefiltrowanego i podgrzanego powietrza (zdj. 7).

     


    Zdj. 7.

     


    Zdj. 8.

     


    Zdj. 9.


    Lakierowanie małych części produkowanych masowo odbywa się w zamkniętym, obracającym się bębnie (zdj. 8, 9, 10). Optymalny efekt lakierowania zapewnia specjalny kształt bębna, regulowana bezstopniowo prędkość obrotowa bębna oraz kąt pochylenia bębna. Proces lakierowania przebiega w pełni automatycznie. Dostępne są różne średnice bębna, w zakresie od 400 do 850 mm, które mogą pomieścić od 3 do 75 litrów przedmiotów obrabianych.

    Dzięki nowej technologii oczyszczania powietrza, firmie Walther Trowal udało się znacznie zwiększyć możliwości używania różnych rodzajów farb. Jest to ważna zaleta dla klientów, którzy muszą wybierać z szerokiej gamy farb lub lakierów. Urządzenie Rotamat posiada cztery niezależne systemy filtracji powietrza odciągowego, dzięki czemu mieści się ono w klasie filtracji F6. Nowa technologia filtracji przyczynia się także do większej wydajności. Użytkownik może teraz używać więcej rozpuszczalnika, tym samym przyspieszając proces lakierowania, przy nadal spełnianych normach dla maksymalnego stężenia rozpuszczalnika w miejscu pracy.

    Tagi: LTT,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...