FreiLacke - lakierowanie dużych i ciężkich elementów w branży budowa maszyn i urządzeń
Firmy zajmujące się budową maszyn cały czas spotykają się z problemami związanymi z zastosowaniem tej technologii. Problemy te są różnorodne i w ramach tych rozważań powinny zostać bliżej naświetlone.
W pierwszej połowie zeszłego wieku powstało bardzo wiele znanych firm zajmujących się budową maszyn. Technologia lakierowania farbami proszkowymi nie była wówczas dostępna. Powlekanie farbami proszkowymi zaistniało dopiero pod koniec lat 60. Obecnie malowanie farbami proszkowymi jest bardziej konkurencyjne, tak więc farby proszkowe bardzo często zajmują miejsce farb ciekłych.
Producenci maszyn rolniczych i budowlanych wybierają coraz częściej malowanie proszkowe, które jest alternatywą dla lakierowania ciekłego.
Firma FreiLacke, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, już wiele lat temu dostosowała swoją ofertę produktową do wymagań rynku. Powstało wiele produktów spełniających różnorakie wymagania. Przykłady specjalistycznych produktów i ich zastosowań przedstawia tabela 1.
Kolejnym problemem, z którym nadal borykają się producenci maszyn pracujących w środowisku o wysokim obciążeniu antykorozyjnym (np. opryskiwacze) jest szybko postępująca korozja. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie dwuwarstwowego systemu proszkowego firmy FreiLacke. Dzięki takiemu systemowi osiąga się bardzo wysoką klasę odporności korozyjnej C5-M, ISO 20340 (patrz tabela 2).
Tabela 2.
Rozwiązaniem problemu z niedogrzaniem wielkogabarytowych i grubych detali jest zastosowanie farb proszkowych niskotemperaturowych. Pozwala to dodatkowo na redukcję maks. temperatury wypalania, względnie na odpowiednie skrócenie okresu wypalania. Zmodyfikowane receptury farb proszkowych FreiLacke podwyższają gwarancję stabilności procesu pod kątem przepalenia farby. Jest to bardzo ważne przy grubych i ciężkich detalach.
Komentarze (0)