• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 6(80)/2012

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  05.07.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Strona 1 z 4

    Jak wybrać lakiernię celem zlecenia usługi i na co zwracać uwagę przy wyborze?


    Pełny sukces w postaci osiągnięcia założonych, wymaganych wyników usługi malowania, a wynikających z właściwego wyboru jej wykonawcy, zależy również w dużym stopniu od poprawnego określenia przez zamawiającego stawianego do realizacji zadania.


    Z chwilą wystąpienia potrzeby zakupu jakiegoś dobra lub usługi zachodzi konieczność wykonania następujących działań:

    - określenia swoich potrzeb, wymagań, celów

    - wybór realizatora zadania wśród ewentualnie mogących go wykonać, a spełniających nasze wymagania

    - realizacja celu poprzez ulokowanie stosownego zamówienia

    - ocena i odbiór zleconych zakresów prac


    1238udane_001.jpg

    Warto dobrze sprecyzować swoje potrzeby zanim dokonamy wyboru odpowiedniej malarni. Fot. "Lakiernictwo Przemysłowe"



    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    W ramach pierwszego z wyżej wymienionych działań w odniesieniu do realizacji zadania, w tym przypadku operacji malowania, należy sprecyzować cały szereg danych tzw. wyjściowych określających przedmiot usługi i jej zakres.

    Dane te to w szczególności:

    - bliższe określenie detali, podzespołów mających podlegać obróbce

    - charakterystyka elementów malowanych

    - podanie wielkości produkcji

    - określenie stanu detali przed malowaniem, w tym stanu powierzchni surowych

    - opis warunków pracy detali po wymalowaniu


    Przez określenie detali, podzespołów czy też wyrobów gotowych mających ulec malowaniu należy rozumieć podanie ich nazw, oznaczeń, symboli, numerów uwidocznionych również na załączonych rysunkach i w dokumentach. Ma to na celu zapewnienie jednoznaczności podczas prowadzonych rozmów i korespondencji.

    Charakterystyka przedmiotów malowanych to określenie ich wymiarów, gabarytów, grubości ścianek, ciężaru (wagi), wielkości powierzchni i pozycji pracy. Dane te umożliwią wykonawcy ocenę swoich możliwości co do zastosowanych przelotów urządzeń technologicznych: tuneli, kabin, suszarek, pieców, jak również możliwości transportowych. Dane charakterystyczne są poza tym podstawą do określenia norm zużycia materiałów użytych w procesach przygotowania powierzchni (np. preparatów, śrutu) i samego malowania (farby, rozcieńczalniki) oraz norm czasowych - czasu wykonania. Przedmiot malowania charakteryzuje także rodzaj materiału z jakiego jest wykonany: stal czarna, nierdzewna, ocynkowana (ogniowo, elektrolitycznie), inny metal np. aluminium lub materiał nieżelazny (drewno, szkło itp.). Dane te są niezbędne do doboru odpowiedniej technologii wykonania powłok malarskich. Wielkość produkcji, określona liczbą sztuk, a w konsekwencji jako wielkość powierzchni, jest podstawą do opracowania norm technologicznych materiałowych i czasowych będących bazą do kalkulacji cenowych oraz potwierdzenia lub nie terminu realizacji usługi.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ Bernie 1 ponad rok temu Jak wybrać dobrą lakiernie? Bardzo prosto! Ja od lat zawożę wszystko do lakierowania do Stelco pod Krakowem. Dobry lakiernik ma wielu klientów, a wieści o jego umiejętnościach rozchodzą się pocztą pantoflową. No i nie zapominajmy o cenach, bo one też muszą być konkurencyjne.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji