• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 1(81)/2013

    Artykuły branżowe

    Drewno

    Wyroby Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.01.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 1 z 3

    Sprawdzone rozwiązania dla szerokiego spektrum odbiorców

    Percepcja i powszechność zastosowania wodnych produktów UV są faktem. Jest to skutkiem dostępności odpowiednich technologii UV opartych na wodzie dla - z roku na rok - coraz większej liczby sektorów produkcji drzewnej. Autorami procesu poszerzania technologicznej oferty technologii UV opartej na wodzie są współpracujący ze sobą producenci maszyn i urządzeń aplikacyjnych oraz producenci lakierów.


    Na dzisiaj czynnikiem decydującym o wyborze wodnego cyklu UV pozostaje wciąż jej bezemisyjność, nie tylko dająca ulgę w kosztach związanych z opłatami środowiskowymi, ale stanowiąca swoisty, znaczący czynnik marketingowy. Nie bez znaczenia jest tu też fakt, iż globalni wielcy producenci mebli i zarazem ich sieciowi sprzedawcy, uczynili z zastosowania takich technologii obowiązujący kanon, który w sposób istotny wpływa na świadomość konsumentów.

    1278ilva_001.jpg

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Wodną technologię UV marki ILVA można zastosować w prawie wszystkich segmentach produkcji drzewnej.


    Płaszczyzny zastosowania produktów UV marki ILVA

    Wodną technologię UV marki ILVA można zastosować w prawie wszystkich segmentach produkcji drzewnej, w której uwzględnia się proces uszlachetniania powierzchni drewna materiałami ciekłymi. Wyjątek stanowi tu produkcja krzeseł oraz zewnętrznej stolarki otworowej, gdzie ze względu na przestrzenność elementów poddawanych lakierowaniu, nie opracowano jeszcze skutecznego i kosztowo uzasadnionego sposobu poddawania utwardzaniu promieniowaniem UV.


    Kierunki rozwoju wodnych produktów UV

    Aktualnie dostrzegalne są następujące współbieżne rodzaje intensywnie prowadzonych badań:

    - po stronie producentów maszyn i urządzeń aplikacyjnych - implementacja technologii LED do przemysłowego lakiernictwa wyrobów z drewna oraz nowe rozwiązania w sferze aplikacyjnej, w celu podniesienia tzw. efektywności przenoszenia;

    - po stronie producentów lakierów są to: prace nad skracaniem czasu schnięcia mokrych powłok, dostosowanie reaktywności do stosowania lamp (tzw. lampy zimne) wymagających relatywnie niższego wydatkowania energetycznego oraz stałe poprawianie jakości materiałów lakierniczych pod kątem ich przejrzystości, odporności fizykochemicznych i innych istotnych parametrów.


    We wszystkich powyższych działaniach aktywność marki ILVA jest znaczna dzięki współdziałaniu np. z producentami wyspecjalizowanych urządzeń suszarniczych i aplikacyjnych. Przykładem owocnego współdziałania jest obecność w ofercie marki ILVA produktów efektywnie suszonych w systemach MOS, ACQUADRY i kombinowanych, gdzie realny czas suszenia to 3-4 minuty.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...