• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(89)/2014

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    Urządzenia Lakiernicze

    Technologie Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 3
    Wzorcowy proces ochrony powierzchni przed korozją powinien składać się z określonych etapów. Prawidłowe przeprowadzenie każdego z nich i dbałość o wykorzystanie przy tym profesjonalnych rozwiązań jest kluczowym elementem, który zadecyduje o powodzeniu przedsięwzięcia.

    Nowoczesna ochrona przed korozją bezpieczniejsza dla środowiska



    Przy planowaniu inwestycji należy wziąć pod uwagę cel, jaki pragnie się osiągnąć, rozmiar przygotowywanej powierzchni lub detalu i przestrzeń, jaką można przeznaczyć na obszar roboczy. Dzięki odpowiednim systemom można wykorzystać dostępną przestrzeń w sposób najbardziej optymalny zarówno pod względem rezultatu, jak i kosztów. Jednocześnie należy pamiętać, że nie mniej istotnym parametrem decydującym o doborze sprzętu jest jego wpływ na środowisko. Wyposażenie firmy w najnowsze urządzenia do prac antykorozyjnych pozwala na spełnienie wymogów BHP i ochrony środowiska, dzięki skutecznemu ograniczeniu emisji szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery.


    1467wydajne_000.jpg


    Na wzorcowy proces składają się następujące, omówione poniżej etapy:

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    - Mycie

    - Obróbka strumieniowo-ścierna

    - Metalizacja (jeśli jest wskazana)

    - Aplikacja powłok

    - Kontrola jakości


    Pierwszym etapem przygotowania powierzchni jest mycie mające na celu usunięcie powierzchownych zanieczyszczeń (kurzu, oleju, soli). Każda powierzchnia powinna zostać umyta przed rozpoczęciem obróbki strumieniowo-ściernej. Pomijanie tego etapu wpływa niekorzystnie na kolejny proces, jakim jest śrutowanie, przez zanieczyszczenie ścierniwa.

    Najważniejszą zmianą jaka zachodzi w procesie obróbki strumieniowo-ściernej jest zastąpienie ścierniwa jednorazowego użytku na ścierniwo do wielokrotnego wykorzystania, które jest przyjazne środowisku. Inwestycją przyczyniającą się do podniesienia konkurencyjności własnych produktów jest postawienie komory śrutowniczej. Zastosowanie w niej wydajnych systemów pozwala na efektywną, bezpieczną i bardziej oszczędną pracę. Śrutownie posiadają podłogi wyposażone w system automatycznego transportu ścierniwa sprzężony z urządzeniami do dokładnego oczyszczania i dozowania ścierniwa. Odzysk medium roboczego (śrutu, korundu, garnetu i in.) pozwala na poczynienie konkretnych, mierzalnych oszczędności przy zachowaniu pozytywnego wpływu na środowisko. Nowoczesny system wentylacyjny eliminuje emisję szkodliwych pyłów i zapewnia bezpieczną pracę operatorowi urządzeń.


    1467wydajne_001.jpg

    Hala malarska.


    1467wydajne_002.jpg

    Komora do metalizacji.


    1467wydajne_003.jpg

    Komora malarska.


    1467wydajne_004.jpg

    Komora śrutownicza.


    Proces ochrony środowiska w procesie czyszczenia w znacznym stopniu został przyspieszony w 2004 roku poprzez wydanie rozporządzenia regulującego warunki czyszczenia strumieniowo-ściernego, a przede wszystkim zakazującego stosowania piasku kwarcowego. Wymusza to na wykonawcach stosowanie innych, znacznie droższych ścierniw. Są to zwykle ścierniwa wielokrotnego użytku. Z ekonomicznego punktu widzenia ich stosowanie jest uzasadnione wtedy, gdy jednocześnie korzysta się ze sprzętu do jego odzysku, instalowanego w komorach śrutowniczych.

    Tagi: Anticorr,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...