System RRB 42/6 – przykład, gdy wykonanie linii zabezpieczania powierzchni spotyka się z najostrzejszymi wymaganiami zarówno pod względem wydajności, kosztów, jak i jakości
Transport części z prędkością do 6 m/min, wyniki śrutowania zgodne z SA 3 oraz powłoka malarska grubości 15 μm z tolerancją ±3 μm: linia zabezpieczenia powierzchni Rősler typu RRB 42/6, jest odpowiedzią na takie nadzwyczajne techniczne wyzwania. Omawiany poniżej zintegrowany system śrutowania i malowania jest stosowany do obróbki stalowych blach i kształtowników w przemyśle stoczniowym.
Jeden z czołowych europejskich producentów morskich statków, również aktywny w dziedzinie urządzeń do przybrzeżnego wydobycia ropy naftowej, zainwestował we wstępną obróbkę blach i kształtowników na tej całkiem nowej linii obróbki. Ten klient wybrał system firmy Rősler typu RRB 42/6, ponieważ uzyskał tu spełnienie swoich bardzo szczegółowych wymagań technicznych. Dodatkowym argumentem za taką decyzją klienta był fakt, że w ciągu ostatnich trzech lat Rősler sprzedał 25 takich lub podobnych linii do zabezpieczania powierzchni.
Całkowicie automatyczna praca z wizualizacją procesu
Ta linia została zaprojektowana jako całkowicie automatyczny system, który może być sterowany ze stanowiska odległego o 300 metrów od komory śrutującej. Z tego miejsca operator może wybierać na bieżąco, które elementy mają być obrabiane i jak. Poprzez komendy ze stanowiska sterowania automatyczny dźwig przenosi wybrane elementy do obróbki na linii. W zależności od typu tych elementów, program zapamiętany w sterowniku PLC reguluje parametry procesu: prędkość przesuwu od 1,5 do 6 m/min, prędkość obrotową wirników rzutowych, zakres śrutowania (wysokość, szerokość). Bieżące parametry procesu, między innymi takie, jak: prędkość przesuwu, temperatura, wilgotność, są cały czas rejestrowane przez czujniki optyczne lub innego typu oraz proces jest śledzony kamerami telewizyjnymi. W związku z tym przebieg całego procesu jest ciągle pokazywany na stanowisku sterowania lub inaczej mówiąc wizualizowany.
Chroniony przed wilgocią system transportu elementów
Stalowe blachy o maksymalnych wymiarach 50 × 3 500 × 20 000 mm (wys. × szer. × dł.) oraz kształtowniki o wysokości do 600 mm są magazynowane na zewnątrz budynku, po lewej i prawej jego stronie. Taka organizacja podawania elementów z dwóch stron wymaga zastosowania dwóch stołów transportowych w systemie „podnieś i przesuń”. Od czasu gdy systemy transportowe są umieszczone na zewnątrz budynków, to muszą one być pokrywane czterowarstwową powłoką malarską zabezpieczającą przed agresywnym działaniem powietrza nasyconego parami wody morskiej. Stalowe blachy i kształtowniki transportowane są do systemu linii śrutowania i malowania z prędkością 20 m/min. Następnie są one podgrzewane do temperatury 40˚C
Komentarze (0)