• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 5(91)/2014

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    Galwanotechnika

    Motoryzacja

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.09.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 3

    Wszystkie elementy procesu są dopasowane w sposób optymalny, co wraz z wyraźnie wydłużoną żywotnością kąpieli, gwarantuje mniejsze zużycie wody, a także ograniczenie ilości ścieków. Dzięki zmniejszeniu grubości powłoki fosforanowej oraz powstawaniu drobniejszych kryształów na powierzchni metalu wymagana jest mniejsza ilość roztworu uzupełniającego, a tym samym ogranicza się zużycie środków chemicznych. Chemetall oferuje również skuteczny proces deemulgowania kąpieli odtłuszczających, co przynosi dodatkowe korzyści w zakresie ich żywotności i kosztów ich utrzymania.

    Technologia GardoFlex może być stosowana w już istniejących zakładach i zwykle nie wymaga żadnych przeróbek instalacji. Nie jest wymagane kosztowne chłodzenie kąpieli aktywującej lub płuczek, celem uzyskania warstw fosforanowych o wymaganej masie jednostkowej.


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Brak ograniczeń

    Już od kilku lat, lekki materiał jakim jest aluminium, zyskuje na popularności w przemyśle motoryzacyjnym. Tradycyjna technologia chemicznej obróbki powierzchni gwarantuje bezproblemową obróbkę do 70% całkowitej obrabianej powierzchni. System GardoFlex likwiduje wszelkie ograniczenia. Ta nowoczesna technologia może być z powodzeniem wykorzystywana dla wszystkich metali mających zastosowanie w produkcji samochodów - nie ma żadnych ograniczeń dotyczących przepustowości detali z aluminium. Dzięki temu uzyskuje się większą elastyczność wykorzystania maszyn i urządzeń produkcyjnych.

    W przypadku podłoży aluminiowych GardoFlex zapewnia mniejsze straty podczas trawienia powierzchni metalu. Oznacza to podwójne korzyści dla użytkownika: przyczynia się do ograniczenia zużycia dodatków zawierających fluor i znacznie ogranicza powstawanie osadów. Ten ostatni aspekt odgrywa szczególną rolę dla zmniejszenia kosztów utrzymania i utylizacji szlamów pofosforanowych.

    Kolejną zaletą technologii GardoFlex jest możliwość tworzenia jednolitej, cienkiej powłoki fosforanowej na aluminium. W przypadku stosowania wyłącznie pasywacji cyrkonowych wszelkie istniejące nieregularności powierzchni wynikające z konstrukcji karoserii samochodu lub powstające w czasie jej mechanicznej obróbki, takie jak ślady szlifowania, ślady po przyssawkach uchwytów automatów, mogą spowodować trudności przy późniejszym lakierowaniu metodą kataforezy. Wady takie mogą zostać usunięte jedynie w drodze bardzo pracochłonnej obróbki ręcznej. Przygotowanie powierzchni wykorzystujące technologię GardoFlex sprawia, że fosforanowanie wygładza drobne nierówności powstałe podczas poprzednich procesów i tym samym umożliwia jednorodne osadzanie powłoki elektroforetycznej.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...