Dwa programy podstawowe to maksymalne i obniżone napięcie prądu, np. 85/40 kV albo 60/30 kV. Ponadto mamy możliwość włączenia wartości pośrednich co 5 kV, czyli łącznie do 10 programów pracy, a także całkowitego odłączenia efektu elektrostatycznego. Daje to znakomite dostosowanie pistoletu do warunków i natrysku elementów o skomplikowanych kształtach.
Bardzo interesującym modelem w nowej gamie jest wersja do natrysku pneumatycznego o napięciu 40 kV. Pistolet ten ma tylko 221 mm długości, co czyni go bardzo poręcznym i niewiele większym od pistoletów klasycznych. Z drugiej strony, zastosowanie wspomagania pola elektrostatycznego poprzez tzw. booster ukierunkowuje je, zwiększa efektywność transferu i zabezpiecza operatora przed przyciąganiem cząsteczek naładowanej farby, co często zdarza się przy krótkich pistoletach.
W dotychczasowych aplikacjach największe wyzwanie stanowiły farby o wysokiej przewodności oraz powłoki na bazie wody, które znajdują coraz szersze zastosowanie w przemyśle metalowym i meblarskim. Jako że powłoki te doskonale przewodzą prąd, stąd konieczne jest stosowanie specjalnych systemów izolujących. Także tutaj Graco ProXp? wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i oferuje dwa systemy izolacji: WB100 do natrysku pneumatycznego oraz WB 3000 do natrysku hydrodynamicznego w osłonie powietrza.
Pistolety Graco ProXp™ wykonane są z materiałów o podwyższonej wytrzymałości, co pozwoliło na zaoferowanie trzyletniej gwarancji producenta na kluczowe podzespoły. Każdy model opuszczający fabrykę poddawany jest rygorystycznym testom sprawności mechanicznej i elektrycznej oraz jakości natrysku, co jest potwierdzane odpowiednim certyfikatem.
Więcej informacji na temat pistoletów Graco ProXp™ można znaleźć na stronie producenta www.graco.com bądź u autoryzowanych dystrybutorów.
Igor Tokarski
Graco
tel. 607 091 889
Komentarze (0)