Dyrup otworzył w Danii nowe Centrum Kompetencji Technicznych
Producent powłok przemysłowych Dyrup otworzył w Kolding, swojej duńskiej siedzibie, Centrum Kompetencji Technicznych. Centrum, dysponujące najnowocześniejszymi urządzeniami, oferuje producentowi optymalne możliwości zaprezentowania swoim klientom, zajmującym się obróbką drewna, najnowszych doświadczeń w zakresie powłok przemysłowych, przeprowadzania wewnętrznych i zewnętrznych szkoleń, a także stanowi nieocenioną pomoc podczas rozwoju innowacyjnych produktów i przeprowadzania kontroli produkcyjnej.
Centrum Kompetencji Technicznych w Kolding.
Po szerokiej przebudowie i rozbudowie swojego laboratorium technicznego Centrum Kompetencji Technicznych w Kolding jest gotowe do użytkowania. Poprzedni budynek powiększono z 200 do 350 m kw. W dwóch osobnych pomieszczeniach przeprowadzane są szkolenia klientów oraz własnego personelu a także kontrola produkcyjna i testy produktów. Pomiędzy nimi znajduje się podwójny system transportowy, którym można drewniane elementy przesyłać z urządzenia polewania wielostrumieniowego do strefy suszenia, a w tym samym czasie elementy przeznaczone pod natryskiwanie są transportowane do kabiny natryskowej. Ponadto Dyrup zainwestował w urządzenie do przelotowego nanoszenia lakierów nawierzchniowych z systemem przyspieszonego suszenia wspomaganego IR, które umożliwia pokrywanie powłokami i suszenie pojedynczych elementów w ciągu kilku minut. Dzięki przebudowie polepszono bezpieczeństwo pracy, a procesy stały się bardziej przyjazne środowisku. Wszyscy pracownicy działu technicznego korzystający na co dzień z nowego centrum są gotowi do technicznego doradztwa klientowi.
- W naszym nowym Centum Kompentencji Technicznych w Kolding dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem. Dzięki temu posiadamy doskonałe warunki do przeprowadzenia szkoleń technicznych i pokazów w ramach aplikacji powłok - wyjaśnia Preben Hansen, kierownik Centrum.- W ten sposób ulepszono jakość doradztwa.
Z tym wyposażeniem możemy lepiej odpowiadać na specyficzne wymagania klientów i rozwijać innowacyjne rozwiązania dla przemysłu okien i drzwi a także kierować się do nowych segmentów – dodaje Preben Hansen. Obróbka wstępna drewnianych fasad jest jednym z tych segmentów. Temu charakterystycznemu dla Skandynawii segmentowi Dyrup chce zaproponować nowoczesne, zaawansowane technologicznie metody aplikacji. Producent chciałby swoje zaawansowane metody przedstawić także producentom z południa Europy, gdzie fasady drewniane nie są tak rozpowszechnione. Dalszą grupą docelową są producenci konstrukcji drewniano-aluminiowych. Ponieważ elementy tych konstrukcji mają tylko trzy widoczne strony, a do ich obróbki najczęściej używa się ograniczonej liczby kolorów transparentnych, świetną alternatywą do nakładania powłok będzie właśnie szybkie urządzenie do przelotowego nanoszenia lakierów nawierzchniowych z systemem przyspieszonego suszenia wspomaganego IR.
Komentarze (0)