- Sympozjum "Chemia i Motoryzacja" zostało zaadresowane do profesjonalistów z branży lakierniczej - ocenia Agnieszka Rzepecka-Fidali z firmy Huf Polska. - Z pewnością znalazło się kilka interesujących tematów, m.in. prelekcja na temat lakierowania tworzyw sztucznych uwzględniająca alternatywne metody kwalifikacji i rozwiązywania problemów na linii lakierniczej oraz referat dotyczący oceny wyglądu powłoki lakierniczej i urządzeń stosowanych w tej ocenie. Interesujący był również wykład dotyczący połączeń klejowych z bardzo ciekawym i nowatorskim podejściem do zagadnienia, a także wystąpienie dotyczące elektrostatyki w procesie lakierowania. Niewątpliwym plusem tego typu spotkań jest wymiana pozaprelekcyjna doświadczeń, co umożliwił panel dyskusyjny oraz spotkania nieoficjalne. Oczywiście czas ogranicza możliwości pełnego omówienia problematyki lakierowania, która jak wszyscy wiemy, jest tematyką bardzo rozległą, być może więc, na bazie nabytych po pierwszym sympozjum doświadczeń, warto byłoby w przyszłości skoncentrować się na najbardziej oczekiwanych przez uczestników zagadnieniach.
Również dla przedstawicieli firmy MAN BUS spotkanie było owocne. Chemia w motoryzacji stanowi jeden z najistotniejszych czynników wpływający na produkt, jego parametry techniczne oraz wizualne. W Polsce jest bardzo dobrze rozwinięta sieć firm, przedsiębiorstw biorących czynny udział w dziedzinie motoryzacji. - Podczas konferencji można było zapoznać się z procesami technicznymi, obróbką stali, tworzyw, powłokami lakierniczymi oraz dostępnymi najnowszymi urządzeniami aplikacyjnymi - mówi Marcin Cieśla z firmy MAN BUS. - Uczestnicy spotkania skupili się na procesach technologicznych oraz bieżących problemach, jak również na perspektywie przyszłości w swoich przedsiębiorstwach, czy możliwości poprawy wydajności oraz jakości z zachowaniem bezpieczeństwa. Ważnym elementem spotkania była również rozmowa dotycząca dyrektywy REACH, rozporządzenia na temat transportu i przechowywania materiałów niebezpiecznych. Ukoronowaniem konferencji była wspólna kolacja, podczas której można było porozmawiać w miłej atmosferze, podzielić się swoją wiedzą na temat chemii i motoryzacji oraz skorzystać z doświadczenia innych uczestników.
Zarezerwuj czas!
Biorąc pod uwagę oczekiwania uczestników, organizatorzy podjęli decyzję o rozpoczęciu przygotowań do kolejnej konferencji "Chemia i Motoryzacja 2014", która odbędzie się 25-26 września przyszłego roku. Podobnie jak tegoroczna, będzie ona skierowana do producentów autobusów, samochodów dostawczych, pojazdów specjalnych, samochodowych elementów z tworzyw sztucznych, maszyn roboczych, naczep, części zamiennych oraz do podwykonawców i partnerów branży motoryzacyjnej.
Komentarze (0)