• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Wydarzenia i relacje

    Wydanie nr: 6(74)/2011
    Strona 2 z 3


    - Czy to prawda, że inwestorzy coraz częściej stawiają na jakość urządzeń, nowatorskie rozwiązania, a nie tylko na jak najniższą cenę?

    - Bez wątpienia wszelkie poczynania inwestorów są kompromisami, ale obserwujemy, że oczekują oni następujących korzyści: innowacyjnych, ekologicznych procesów technologicznych w obszarze przygotowania powierzchni; stosowania stacji neutralizacji ścieków, które pozwalają racjonalnie gospodarować ściekami; rozwiązań, które obniżają koszty eksploatacji instalacji (mniejsze zużycie czynników energetycznych poprzez stosowanie odzysku ciepła czy też rekuperacji). Od wielu lat współpracujemy z wiodącymi dostawcami chemii do procesów przygotowania powierzchni. Doświadczenia ostatnich lat w przemyśle uświadomiły inwestorom, że tanie procesy technologiczne nie gwarantują jakości i powtarzalności produkcji. Stosowanie produktów i oferowanych technologii renomowanych firm zapewnia wysoką jakość przygotowania powierzchni oraz dostawę produktów do instalacji neutralizacji ścieków. Inwestorzy uświadomili sobie, że przygotowanie powierzchni jest pierwszym etapem zapewnienia jakości w procesie nakładania powłok malarskich. Dotyczy to wszystkich rodzajów nakładanych powłok. Obniżenia ceny szukają inwestorzy w obniżaniu kosztów eksploatacyjnych - w automatyzacji procesu, stosowaniu kreatywnych produktów malarskich, które zawierają małą ilość rozpuszczalników, wymagają niskiej temperatury polimeryzacji farby, czy też w stosowaniu odpowiednich materiałów izolacyjnych, by ograniczać straty ciepła. W uzasadnionych przypadkach decydują się na zastosowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła czy też instalacji do odzysku ciepła z zespołu redukcji lotnych związków organicznych malarni przemysłowej. Oferujemy również instalacje do odzysku ciepła z zespołu wentylacyjnego kabiny malarskiej czy też z zespołu wentylacyjnego hali fabrycznej.


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    - Wciąż wiele firm dysponuje sprzętem własnej roboty. Jak ich przekonać do nowoczesnych technologii?

    - W naszej ocenie na rynku polskim jest coraz mniej firm, które we własnym zakresie zbudowały, czy też budują sobie instalacje do nakładania powłok malarskich. Coraz częściej firmy, które posiadają własne wyposażenie, dokonują zakupu nowych instalacji bądź też dokonują zakupu używanego sprzętu renomowanych firm. Firmy te poszukują wykonawców, którzy by się podjęli ponownego montażu instalacji i jej uruchomienia. Operacja ta jest często kosztowna, znacznie przewyższająca oczekiwania inwestora, zwłaszcza z powodu obowiązujących przepisów, zmuszających do przestrzegania nowej dyrektywy maszynowej 2006/42/WE. Powyższe przepisy zmuszają do: aktualizacji instrukcji obsługi i eksploatacji, tzw. DTR; modyfikacji urządzeń, tak by spełniały ww. dyrektywę; modyfikacji bądź wymiany systemów sterowania, oprogramowania lub też wymiany elementów pneumatycznych, elektrycznych; zmiany schematów elektrycznych i sterowania pneumatycznego; wystawienia dokumentu CE – deklaracji zgodności z normami UE. Mając na uwadze powyższe, firmy decydują się na zakup nowych instalacji, które mają często wydłużony okres gwarancji, nowoczesne sterowanie z wykorzystaniem obowiązującej techniki oraz oprogramowanie sterowników przemysłowych, jak też dostępny serwis. Oferuje się też coraz powszechniej zdalny dostęp do serwisu poprzez internet. Pozwala to podejmować akcje serwisowe nawet w trybie kilkugodzinnym.

    Tagi: ADAL,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...