Korozjoniści spotkali się na XIV Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego pn. PRAKTIKOR STAL-BETON 2021, która odbyła się w dniach 20-22 października 2021 r. w Ostródzie. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią było sporo tematów, które interesowało środowisko osób walczących zawodowo z korozją. Specjaliści pragną szerzyć wiedzę związaną z zagadnieniami antykorozyjnymi, gdyż w społeczeństwie wciąż jest niewielka świadomość tego, jak duże straty powoduje korozja, a spotyka się z nią każdy na co dzień.
Konferencja dała możliwość zdobycia wiedzy technicznej z zakresu praktycznych zastosowań technologii przeciwkorozyjnych oraz wymiany doświadczeń pomiędzy inwestorami, projektantami, kadrą naukową, wykonawcami i producentami wyrobów i sprzętu, a przede wszystkim była to szansa na bezpośrednie spotkanie po tak długim czasie.
Wydarzenie to było również okazją do wręczenie odznaki Wielkiego Korozjonisty. Począwszy od roku 2008 zarząd Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego postanowił nadawać honorowe tytuły Wielkiego Korozjonisty wraz ze Srebrną Odznaką PSK (odznakę Wielkiego Korozjonisty) osobom, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju stowarzyszenia, a jednocześnie posiadają bogaty dorobek zawodowy w dziedzinie walki z korozją. W tym roku tego zaszczytu dostąpili Maciej Wiśniowski za szerzenie wiedzy korozyjnej oraz Łukasz Augustyński za rozpowszechnianie dobrych praktyk antykorozyjnych jako ekspert i doradca w tej branży.
Podczas konferencji prezentowane było praktyczne podejście do zagadnień korozji i ochrony przed korozją w następujących sesjach:REFERATY PLENARNE
Realizacja projektu „Przekop Mierzei Wiślanej” – A. Małkiewicz, Urząd Morski w Gdyni
Zabezpieczenia antykorozyjne rurociągów przemysłowych na przykładzie elektrowni wodnej Żarnowiec (i nowości z branży energetycznej) – L. Adamczewski
Makroekonomiczne otoczenie branży zabezpieczeń przed korozją – 2021 – A. Białecka (ZINKPOWER Szczecin Sp. z o.o.)
Polityka wodna i jej skutki – J. Iwanicki
SESJA BETONÓW
Tunele i nie tylko – R. Lewandowski (Biuro Projektowe Europrojekt Gdańsk Sp. z o.o.)
Szwajcarskie tunele – M. Ilski (Sto Sp. z o.o.)
Żywice epoksydowe i poliuretanowe w antykorozji żelbetu - P. Danielewicz (Sto Sp. z o.o.)
Użytkowanie i naprawy betonu eksploatowanego w silnie agresywnym środowisku – G. Adamczewski, P. Woyciechowski, P. Łukowski (Politechnika Warszawska)Zabezpieczenie konstrukcji narażonej na korozję betonu w środowisku morskim na przykładzie remontu nadbudowy nabrzeża w Porcie Północnym w Gdańsku T. Mioduszewski (BP AQUAPROJEKT Sp. z o.o.) , B. Baraniecka (NAFTOPORT Sp. z o.o.), R. Miotk (Pryzmat Sp. z o.o.)
Wytyczne projektowania zabezpieczeń antykorozyjnych drogowych obiektów inżynierskich. Wzorce i standardy rekomendowane przez Ministerstwo Infrastruktury, sygnowane WR-M-32 – K. Saramowicz (Usługi Techniczno-Marketingowe), U. Paszek (IBDiM)
Ekspertyza i projekt naprawy konstrukcji żelbetowej zabytkowego wiaduktu im. Ks. J. Poniatowskiego w Warszawie – T. Kordjak (Diagnostyka i Naprawa Konstrukcji Sp. z o.o.)
Komentarze (0)