• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Wydarzenia i relacje

    Wydanie nr: 3(89)/2014

    Wydarzenia i relacje

    Galwanotechnika

    Wydarzenia

    Kataforeza

    Przygotowanie Powierzchni

    KALENDARZ

    WYDARZENIA

    ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2
    Na zaproszenie światowej centrali firmy Atotech do Berlina przybyło w dniach 1-2 kwietnia ponad stu gości z 14 krajów, którzy wysłuchali najważniejszych doniesień na temat nowości w dziedzinie pokrywania tworzyw sztucznych oraz wymagań prawnych regulujących branżę galwanotechniczną. Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. właściciele firm zajmujących się galwanizacją, technolodzy, pracownicy laboratoriów oraz działów kontroli jakości.

    Konferencja Atotech w Berlinie dotycząca technologii pokrywania tworzyw sztucznych



    Atotech jest jednym z największych na świecie dostawców technologii dla "klasycznej" galwanotechniki (GMF) oraz elektroniki (PCB). Firma zatrudnia ponad 4000 pracowników w wielu krajach na całym świecie. Globalny koncern ma też swój oddział w Polsce.

    Na zaproszenie Atotech Poland Sp. z o.o. do Berlina przybyli również przedstawiciele polskich firm zajmujących się metalizacją tworzyw sztucznych. Przemysłowa metalizacja tworzyw sztucznych znana jest od dziesięcioleci. Znajduje ona zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, sanitarnym, AGD, jubilerstwie oraz wielu innych. Głównymi zaletami stosowania plastików są ich niska waga, stosunkowo wysoka wytrzymałość mechaniczna, odporność chemiczna, możliwość produkowania detali o złożonych kształtach, niskie temperatury obróbki oraz, co w dzisiejszych czasach odgrywa niebagatelną rolę, niskie koszty.


    1446na_szczycie_001.jpg

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Konferencja Atotech stanowiła platformę do dyskusji na tematy coraz bardziej znaczących dla przemysłu galwanicznego przepisów dotyczących ochrony środowiska. Fot. Rafał Dobrowolski


    Pierwszy dzień spotkania służył prezentacji referatów. Na wstępie uczestnicy zapoznali się ze strategią firmy Atotech związaną z ochroną środowiska i dalszym rozwojem branży, biorąc szczególnie pod uwagę ograniczenie stosowania niektórych substancji ze względu na ich szkodliwe oddziaływanie na środowisko oraz organizmy żywe. Ograniczenia te wynikają zarówno z wchodzących w życie regulacji prawnych (np. dyrektywa Reach), jak i z rosnącej świadomości ekologicznej pewnych gałęzi przemysłu lub poszczególnych firm.

    W trakcie konferencji firma Atotech zaprezentowała uczestnikom swoją wizję rozwoju branży galwanotechnicznej pod kątem ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz zdrowie i życie ludzi pracujących w przemyśle galwanicznym. Przedstawiono najnowsze opracowania znanego, procesu chromowania galwanicznego, opartego na chromie trójwartościowym. Pokazano nie tylko jego zalety oraz możliwości związane z uzyskiwaną ochroną antykorozyjną w połączeniu z systemem nikli wielowarstwowych (technologia dedykowana głównie przemysłowi motoryzacyjnemu), ale przede wszystkim zwrócono uwagę na zalety środowiskowe w porównaniu z powszechnie stosowanym procesem opartym na chromie sześciowartościowym. Ten ostatni znany jest bowiem jako środek rakotwórczy i mutagenny i z tego powodu znajdujący się w obszarze zainteresowania dyrektywy Reach.

    Głównym punktem programu była jednak prezentacja dr. Ernesto Salazara, dotycząca przełomowej, nieoferowanej dotychczas na rynku technologii wytrawy tworzyw sztucznych (ABS) niezawierającej chromu sześciowartościowego.
    Tagi: Atotech,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...